Տիգրան Կարապետյանն աշխատանքից կազատի ԱԼՄ-ի անձնակազմի մոտ 90%-ին
ԱԼՄ հեռուստաընկերությունը փակելն անարդարություն է: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման հայտարարություն է արել Ժողովրդական կուսակցության նախագահ, ԱԼՄ հոլդինգի նախագահ Տիգրան Կարապետյանը: Այսպիսով, ԱԼՄ-ի նախագահը ևս մեկ անգամ կրկնել է այն, ինչի մասին նա հայտարարել էր հունվարի 7-ի հանրահավաքին և վերջին օրերի իր եթերների ժամանակ:
Նա նշել է, որ որևէ մեկին դատի չի տալու, քանի որ այդ տարբերակն արդյունավետ չի համարում:
Կարապետյանի խոսքով` հեռուստաընկերությունների մրցույթին (մրցույթը կայացել է 2010թ. դեկտեմբերի 16-ին, ԱԼՄ-ն պարտվել է Երևան TV-ին) հայտը ներկայացնելուց 10 օր հետո իր համար արդեն պարզ էր, որ ԱԼՄ-ն փակելու են:
Անդրաադռանալով նաև ԱԼՄ-ի մրցակցին` «Երևան» հեռուստաընկերությանը, Կարապետյանը նշել է, որ վատ բան չի ուզում ասել հակառակորդի մասին, սակայն նրան դուր չէր եկել «Երևանի» տնօրեն Վարդգես Ավետիսյանի արտահայտությունը, ով, Կարապետյանի խոսքով, ասել էր. «Մենք չենք հաղթել, Կաարպետիչն է տանուլ տվել»:
Խոսելով ԱԼՄ-ի անձնակազմի մասին` Կարպետյանն ասել է, որ 84 ընտանիք մնալու է գործազուրկ, այդ խմբից նա կպահի միայն 10 հոգու` իր կայքի, ամսագրի և «Դուպլեքս» ակումբում աշխատելու համար: Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերին ՀՌԱՀ-ի մրցույթի արդյունքների հրապարակումից հետո Տիգրան Կարապետյանը խոստացել էր աշխատանքից չազատել ԱԼՄ-ի անձնակազմը:
Հունվարի 20-ին ԱԼՄ-ի հեռարձակամն վերջին օրն է լինելու: Կարպետյանն այդ օրը ոչ մի արտառոց բան չի խոստանում ցուցադրել եթերում, այլ հրաժեշտ կտա ժողովրդին և կցուցադրի նախորդ օրվա իրենց հանրահավաքը:

Армянский политик нарушит обещание, уволив 84 сотрудника
Директор лишенной эфира армянской телекомпании «АЛМ», лидер «Народной партии» Тигран Карапетян не собирается подавать в суд на Комиссию по телерадиовещанию, несмотря на то, что считает ее решение несправедливым. В пятницу, 14 января, он заявил журналистам, что не считает судебное разбирательство эффективным методом.
По словам Карапетяна, уже через десять дней после подачи заявки на участие в конкурсе лицензирования телекомпаний, который состоялся 16 декабря 2010 года (АЛМ уступила телекомпании Ереван TV, которую контролирует генеральный прокурор Армении Агван Овсепян – ред.), ему стало ясно, что его телеканал закроют. Что касается телекомпании Ереван TV, то Тигран Карапетян отметил, что не хочет говорить ничего плохого о сопернике, однако ему не понравилось высказывание директора Ереван TV о том, что «не мы победили, а Карапетыч проиграл».
Карапетян отметил, что персонал «АЛМ» будет сокращен. «Без работы останутся 84 семьи, останутся 10 человек для работы на сайте, в журнале и клубе «Дуплекс». Напомним, что в декабре, после опубликования результатов конкурса лицензирования, Тигран Карапетян пообещал не уволнять никого из сотрудников телекомпании.
Последним днем выхода «АЛМ» в эфир будет 20 января. В этот день Карапетян не обещал ничего экстраординарного, он просто попрощается с народом и покажет видеозапись митинга прошедшего накануне.