Ստամբուլում հայերեն կսովորեցնեն երեք ամսում
Թուրքական Ստամբուլ քաղաքում գործող Հայկական մշակութային ասոցիացիան հայոց լեզվի դասընթացներ է կազմակերպելու այս տարվա փետրվարի 12-ից:
Թուրքիայում հայերենի դասընթացներ արդեն կազմակերպվել են ոչ պաշտոնական մակարդակով, որոնք նախատեսված են եղել նաև հայերեն սովորել ցանկացող թուրքերի համար, սակայն այս դասընթացը դպրոցական ծրագրից դուրս առաջին պաշտոնական դասընթացն է համարվում, հայտնում է Epress.am-ի թղթակիցը Ստամբուլից:
Մշակութային  ասոցիացիայի անդամների խոսքով` իրենք արդեն մեծ թվով դիմումներ են ստացել դասընթացներին հաճախել ցանկացողներից:
Յուրաքանչյուր դասընթացի տևողությունն է 3 ամիս, գինը մեկ ամսվա համար` 50 թուրքական լիրա (մոտ 30 դոլար):
Նշենք, որ Հայկական մշակութային ասոցիացիան հիմնադրվել է մոտ մեկ ամիս առաջ «Նոր Զարթոնք» հայկական նախաձեռնության կողմից:

Learn Armenian in 3 Months in Istanbul
The Armenian Cultural Association in Istanbul will be offering Armenian-language lessons on Saturdays beginning on Feb. 12, according to a statement issued by the group.
This is not the first instance of Armenian-language lessons being offered in Turkey; however, this is the first official course which is provided by an Armenian association out of Armenian schools which are just for those with Armenian descent, according to an Epress.am correspondent in Istanbul.
Association members have said they have already received a "huge amount" of applications for the course.
The course will last for 3 months and costs 50 Turkish lira (about $30 US) per month.
Note the Armenian Cultural Association was founded in Istanbul by Nor Zartonk Armenian initiative. For more information, interested parties can send an email to [email protected].