«Զրույց վարչապետի հետ». վարորդների բողոքում են Գյումրիի հրապարակում
Այս պահին Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում գնալով ավելանում է ինքնաբուխ բողոքի ակցիայի մասնակիցների թիվը: Ինչպես Epress.am-ին փոխանցեց ակցիայի մասնակից Կարեն Պողոսյանը, ոստիկանները մոտեցել են վարորդներին և 4-5 մարդու հրավիրել են մարզային ոստիկանության բաժին, որպեսզի վերջիններս զանգեն Երևան և փորձեն խոսել պատկան մարմինների հետ:
«Չորս հոգի նրանց հետ գնացին մարզային ոստիկանության վարչություն, իրենց ասեցին, որ եկեք գնանք, զանգենք վարչապետին, կամ այլ պատկան մարմինների, որպեսզի բարձրացնեն իրենց պահանջները: Իսկ պահանջները հետևյալն են` օրենքը թողնել անփոփոխ և մաքսազերծման գինը դարձնեն այնքան, ինչքան Վրաստանում է»,- ասել է Պողոսյանը: Վերջինս նաև տեղեկացրել է, որ Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում կան բազմաթիվ ոստիկաններ, նրանք, ակտիվորեն ժողովրդին համոզում են գնալ իրենց տները և չբողոքել:
Հիշեցնենք, որ մինչ Գյումրիի հրապարակում հավաքվելը վարորդները փակել էին Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհը, որի հետևանքով լուրջ խցանում էր առաջացել: Վարորդների խոսքերով` իրենք պատրաստվում են այնքան ժամանակ ակցիաներ կազմակերպել, մինչև իրենց խնդիրներին լուծում չտրվի:

Хотим, как в Грузии. Протест автомобилистов
В эти минуты на центральной площади города Гюмри увеличивается количество участников спонтанной акции протеста. Как сообщил в беседе с Epress.am один из участников акции Карен Погосян, сотрудники правоохранительных органов подошли к демонстрантам и пригласили некоторых из них в областное отделение полиции для того, чтобы те связались с соответствующими органами в Ереване.
«Четверо отправились с ними в отделение, когда им сказали, что там они свяжутся с премьер-министром или с другим компетентным органами и объяснят суть их требований. А наши требования следующие: оставить закон неизменным, и размер пошлины сделать таким как в Грузии», - отметил Погосян. Он также сообщил, что находящиеся на центральной площади Гюмри многочисленные сотрудники полиции призывают участников прекратить протестовать и разойтись по домам.
Напомним, что до того как собраться на площади в Гюмри автомобилисты перекрыли магистраль Ереван-Гюмри, в результате чего возникли серьезные пробки на дорогах. По словам водителей, они намерены продолжать свои акции до тех пор, пока их требования не удовлетворят.