«Զրույց վարչապետի հետ». վարորդների բողոքում են Գյումրիի հրապարակում
Այս պահին Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում գնալով ավելանում է ինքնաբուխ բողոքի ակցիայի մասնակիցների թիվը: Ինչպես Epress.am-ին փոխանցեց ակցիայի մասնակից Կարեն Պողոսյանը, ոստիկանները մոտեցել են վարորդներին և 4-5 մարդու հրավիրել են մարզային ոստիկանության բաժին, որպեսզի վերջիններս զանգեն Երևան և փորձեն խոսել պատկան մարմինների հետ:
«Չորս հոգի նրանց հետ գնացին մարզային ոստիկանության վարչություն, իրենց ասեցին, որ եկեք գնանք, զանգենք վարչապետին, կամ այլ պատկան մարմինների, որպեսզի բարձրացնեն իրենց պահանջները: Իսկ պահանջները հետևյալն են` օրենքը թողնել անփոփոխ և մաքսազերծման գինը դարձնեն այնքան, ինչքան Վրաստանում է»,- ասել է Պողոսյանը: Վերջինս նաև տեղեկացրել է, որ Գյումրիի կենտրոնական հրապարակում կան բազմաթիվ ոստիկաններ, նրանք, ակտիվորեն ժողովրդին համոզում են գնալ իրենց տները և չբողոքել:
Հիշեցնենք, որ մինչ Գյումրիի հրապարակում հավաքվելը վարորդները փակել էին Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհը, որի հետևանքով լուրջ խցանում էր առաջացել: Վարորդների խոսքերով` իրենք պատրաստվում են այնքան ժամանակ ակցիաներ կազմակերպել, մինչև իրենց խնդիրներին լուծում չտրվի:

The number of protestors gathered at Gyumri’s main square is increasing. As told to Epress.am by demonstrator Karen Poghosyan, police approached the protesting drivers and asked 4–5 of them to come to the regional police division in order to call Yerevan and try to talk to the relevant bodies.
“Four people went with them to the regional police division, they say, let’s go and call the prime minister, or another relevant official, in order to voice their demands. The demands are as follows: to leave the law unchanged and make the customs tariff the same as it is in Georgia,” he said, adding there are many police officers in Gyumri’s main square, and they are actively urging demonstrators to go home.
Recall, prior to gathering at Gyumri’s square, drivers had blocked the Yerevan-Gyumri route, which resulted in serious traffic jams today. According to drivers, who are protesting the increased customs duties on cars imported from Georgia to Armenia, they will protest until their demands are met.