Քոչարյանը միշտ եղել է և մնում է քաղաքականության մեջ. կարծիք
«Ղարաբաղ» կոմիտեի անդամ Աշոտ Մանուչարյանը գտնում է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» և Հանրապետական կուսակցությունների հարաբերությունները գտնվում են պոկելու (նկատի ունի մեկը մյուսից ցանկանում է ինչ-որ բան պոկել) հարթության մեջ: Բանախոսի կարծիքով` Հայաստանի քաղաքական դաշտը ընդհանուր առմամբ գտնվում է այդ հարթության մեջ:
«Այդ տեսակետից այդ հարաբերությունները Հայաստանի համար որևէ հետաքրքրություն չեն նշանակում, դրանք մեր ժողովրդի համար որևէ ապագա իրենց մեջ չեն պարունակում, այդ թվում նաև այդ կուսակցությունների ղեկավարների համար»,- մեկնաբանել է Մանուչարյանը` նշելով, որ դա ընդհանուր փակուղային իրավիճակում ինչ-որ անցուդարձ է, որպեսզի իրարից մի բան տանեն:
Անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վերջերս «Մեդիամաքս» գործակալությանը տված հարցազրույցին` Մանուչարյանն ասել է, որ Քոչարյանը միշտ եղել և մնում է քաղաքական ասպարեզում:
Նրա խոսքով` պետք է դիտարկել այն հարցը, թե այս իրավիճակի մեջ կա արդյոք փոփոխություն նրա քայլերի փիլիսոփայության մեջ: Մանուչայանի կարծիքով` նման փոփոխություն Քոչարյանի գործողություններում ինքը չի տեսնում:

Kocharian Always Been and Remains in Politics: Opinion
Karabakh Committee member Ashot Manucharyan finds that Prosperous Armenia party (PHK) and the Republican Party of Armenia (HHK) relations are on a plane of each wanting to tear something from the other. According to Manucharyan, the political arena in Armenia overall finds itself on that plane.
"From this viewpoint, these relations don't signify any interest for Armenia, they don't contain any future for our people, including, as well, for the leaders of those parties," he said, noting that this is some feedback of the total dead-end situation, so they can take something from each other.
Referring to second president of Armenia Robert Kocharian's interview with Mediamax news agency, Manucharyan said Kocharian has always been and remains in the political arena.
According to him, it has to be observed if in this situation there are any changes in the philosophy of his moves. In Manucharyan's opinion, he doesn't see such changes in Kocharian's activities.