Քոչարյանը միշտ եղել է և մնում է քաղաքականության մեջ. կարծիք
«Ղարաբաղ» կոմիտեի անդամ Աշոտ Մանուչարյանը գտնում է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» և Հանրապետական կուսակցությունների հարաբերությունները գտնվում են պոկելու (նկատի ունի մեկը մյուսից ցանկանում է ինչ-որ բան պոկել) հարթության մեջ: Բանախոսի կարծիքով` Հայաստանի քաղաքական դաշտը ընդհանուր առմամբ գտնվում է այդ հարթության մեջ:
«Այդ տեսակետից այդ հարաբերությունները Հայաստանի համար որևէ հետաքրքրություն չեն նշանակում, դրանք մեր ժողովրդի համար որևէ ապագա իրենց մեջ չեն պարունակում, այդ թվում նաև այդ կուսակցությունների ղեկավարների համար»,- մեկնաբանել է Մանուչարյանը` նշելով, որ դա ընդհանուր փակուղային իրավիճակում ինչ-որ անցուդարձ է, որպեսզի իրարից մի բան տանեն:
Անդրադառնալով ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի վերջերս «Մեդիամաքս» գործակալությանը տված հարցազրույցին` Մանուչարյանն ասել է, որ Քոչարյանը միշտ եղել և մնում է քաղաքական ասպարեզում:
Նրա խոսքով` պետք է դիտարկել այն հարցը, թե այս իրավիճակի մեջ կա արդյոք փոփոխություն նրա քայլերի փիլիսոփայության մեջ: Մանուչայանի կարծիքով` նման փոփոխություն Քոչարյանի գործողություններում ինքը չի տեսնում:

Кочарян всегда был и остается в политике – мнение
Член комитета «Карабах» Ашот Манучарян считает, что вторая по количеству депутатов «Процветающая Армения» и правящая Республиканская партия пытаются отобрать что-либо друг от друга, как это происходит во многих сферах в Армении. По его словам, в общем, политическое поле страны находится на этой плоскости.
«С этой точки зрения эти отношения не имеют никакого значения для Армении, они не содержат в себе какого-либо будущего для нашего народа, в том числе и для руководителей этих партий», - заявил Манучарян.
Коснувшись интервью второго президента Роберта Кочаряна агентству «Медиамакс», Манучарян заявил, что Кочарян всегда был и остается на политической арене.
По его словам, нужно рассмотреть вопрос о том, есть ли в создавшейся ситуации изменения в философии его действий. Подобных перемен в действиях второго президента Манучарян не видит.