Փոխհրաձգություն Միլանի օդանավակայանում. կան վիրավորներ
Միլանի «Մալպենզա» օդանավակայանում փետրվարի 21-ին փոխհրաձգություն է սկսվել: Բոլոր ուղևորները տարհանվել են, հաղորդում է  NBC News գործակալությունը:
Մի տղամարդ դանակով հարձակվել է ՄԱԿ-ի ոստիկանի վրա, սակայն իրավապահ մարմինների աշխատակիցը կրակ է արձակել հրացանից: Հանցագործը պատասխանել է կրակոցով:
Փոխհրաձգությունից հետո հանցագործը փորձել է թաքնվել, սակայն ընկել և վնասել է ոտքը: Օդանավակայանի մուտքի մոտ առևանգված մեքենայի մեջ տղամարդուն սպասում էր նրա  մեղսակիցը: Վերջինս նույնպես բերման է ենթարկվել:
Նախնական տեղեկությունների համաձայն` մեկ մարդ վնասվածք է ստացել: Այլ աղբյուրներ հաղորդում են, որ վնասվածք է ստացել ինքը` հարձակվողը, ՄԱԿ-ի ոստիկանը և միջադեպի պատահական ականատեսը:

Перестрелка в миланском аэропорту: есть раненые
В Миланском аэропорту "Мальпенса" 21 февраля произошла перестрелка. Все пассажиры были экстренно эвакуированы из первого терминала учреждения, сообщает агентство NBC News.
Мужчина напал на полицейского Организации Объединенных Наций с ножом, но сотрудник правоохранительных органов открыл огонь из табельного оружия. Преступник также открыл огонь.
После этого нападавший попытался скрыться с места преступления, однако упал и повредил ногу. У входа в аэропорт в угнанном автомобиле его дожидался сообщник, который также был задержан.
По предварительной информации, один человек получил ранения. По другим данным, ранения получил сам нападавший, полицейский ООН и случайный свидетель инцидента. В ближайшее время полиция установит личность преступника и его сообщника, а также мотивы злоумышленников.