Ընդդիմությունը պետք է թույլ չտա իշխանության վերարտադրումը. Խաչատրյան
Հանրապետական կուսակցության, «Բարգավաճ Հայաստանի» և «Օրինաց երկրի»` նախորդ շաբաթ ստորագրած կոալիցիոն հայտարարությունն ունի չլուսաբանված կողմեր. դա փորձ է` իշխանական վերնախավի միավորման համար: Այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել է ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության պատգամավոր Վարդան Խաչատրյանը:
«Այս իրավիճակում հայտարարության էությունը չի կարող հարատև լինել:
Սա որոշակի հակասությունների պայմաններում ձևավորված հռչակագիր է: Այն իշխանությունների հետագա վերարտադրության համար է առաջ քաշվում», - նշել է բանախոսը:
Նրա խոսքով` ընդդիմության հիմնական նպատակն իշխանության վերարտադրելը թույլ չտալն է:
Խաչատրյանը նշել է, որ ընտրությունների ընթացքում ընտրակեղծիքները բացառելու համար ընդդիմության միասնական գործողություններ են անհրաժեշտ: Բանախոսի կարծիքով` ընտրություններին ընդառաջ ընդդիմադիր յուրաքանչյուր ուժի հետ հնարավոր է համագործակցել:

Депутат призвал объединиться против «правящей верхушки» Армении
Новое коалиционное заявление подписанное правящей в Армении Республиканской партией, «Процветающей Арменией» и «Оринац еркир» - это попытка объединения «правящей верхушки». Об этом 23 февраля на встрвече с журналистами заявил депуатат фракции НС «Наследие» Вардан Хачатрян.
«В данной ситуации суть заявления не может быть постоянной. Меморандум составлен в условиях некоторых разногласий. Он продвигается вперед  для последующего воспроизводства власти», - отметил политик.
По его словам, основной целью оппозиции является не допустить воспроизводство власти. Он также подчеркнул, что во избежание фальсификаций на выборах, необходимо организовать сплоченную деятельность оппозиции. По словам Хачатряна, в преддверии выборов можно сотрудничать со всеми оппозиционными силами.