Ադրբեջանն էժան քայլերի է դիմում. ՀՀ ՊՆ
ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Դավիթ Կարապետյանն այսօր մեկնաբանել է Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության տարածած հայտարարությունն առ այն, որ հայկական զինված ուժերի կրակից մարտի 8-ին զոհվել է ադրբեջանցի երեխա:
«ԼՂՀ պաշտպանության բանակն արդեն հանդես է եկել այդ տեղեկատվության հերքմամբ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը ոչ այլ ինչ է, քան փորձել փրկել սեփական երկրի դեմքը, որն ակնհայտորեն վտանգվել էր մարտի 5-ին Սոչիում տեղի ունեցած նախագահների հանդիպման նախօրեին ադրբեջանցի դիպուկահարի կողմից հայ զինվորի սպանությունից հետո: Ադրբեջանական ապատեղեկատվության գրագիրները պետք է հասկանան, որ նման էժան քայլերը ոչ միայն համոզիչ չեն միջազգային հանրության համար, այլև ամոթալի են, քանի որ այս դեպքում շահարկվում է անչափահաս երեխայի կյանքը կամ հորինվում է ողբերգական զոհի չհաջողված կերպար», - հայտարարել է Կարապետյանը:

RA Ministry of Defense press secretary Davit Karapetyan today commented on a statement issued by Azerbaijan’s defense ministry in which it says that an Azerbaijani child died as a result of shots fired by Armenian armed forces on Mar. 8.
“The NKR [Nagorno-Karabakh] Defense Army already refuted this information. The statement by Azerbaijan’s defense ministry is nothing other than an attempt to save their country’s face, which was confounded after the murder of an Armenian soldier by an Azerbaijani sniper on the eve of the Mar. 5 presidents’ meeting in Sochi.
“The Azerbaijani misinformation clerks should realize that such cheap moves not only are not convincing for the international community, but also are shameful, since in this case a young child’s life is being speculated upon and the failed image of a tragic victim is being invented,” he said.