Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել է, որ հացադուլի մեջ է գտնվում
Այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ասել է, որ «գտնվում է հացադուլի մեջ»: Որպես պատճառ նշվում է այն փաստը, որ երկիրը գտնվում է արտակարգ իրավիճակի մեջ: Այս մասին Հովհաննիսյանը հայտարարել է այսօր կայացած «Ժառանգության» կուսակցության արտահերթ նիստին հնչեցրած իր ելույթի վերջում:
Անակնկալ հայտարարությունն անելով` Հովվհաննիսյանը նշել է, որ ցանկանում է առանձնանալ իր ընտանիքի հետ «փորձության այս շրջանում»:
«Կհանդիպենք դարձյալ, կհանդիպենք շուտով, մինչև հաղթանակ», - ասել է Հովհաննիսյանը և հեռացել առանց հավելյալ մեկնաբանություններ:
Epress.am-ը զրուցել է նիստին ներկա ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Մարտիրոսյանի և Ստեփան Սաֆարյանի հետ, ովքեր նշել են, որ իրենց համար ևս այդ տեղեկատվությունն անակնկալ էր:
Պատասխանելով Epress.am-ի այն հարցին, թե արդյոք կուսակից պատգամավորները պատրաստ են միանալ իրենց ղեկավարին` Սաֆարյանն ասել, որ իրենք դա դեռ պետք է քննարկեն:

Heritage Party founder and chair Raffi Hovannisian announced today that he’s on a hunger strike. The reason? He said it’s because the country is in an emergency situation. Hovannisian made the announcement at the end of his speech during a special meeting of the Heritage Party today.
Making this surprise statement, Hovannisian noted that he wants to separate from his family “during this trial period.”
“We will meet again, we will meet soon, until victory,” he said and left without providing additional explanations.
Epress.am spoke with MPs Armen Martirosyan and Stepan Safaryan present at the meeting, who said the announcement was news to them too.
Asked by Epress.am whether the other party members are prepared to join their leader, Safaryan said they still have to discuss this.