Րաֆֆի Հովհաննիսյանը հայտարարել է, որ հացադուլի մեջ է գտնվում
Այսօր «Ժառանգություն» կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանը ասել է, որ «գտնվում է հացադուլի մեջ»: Որպես պատճառ նշվում է այն փաստը, որ երկիրը գտնվում է արտակարգ իրավիճակի մեջ: Այս մասին Հովհաննիսյանը հայտարարել է այսօր կայացած «Ժառանգության» կուսակցության արտահերթ նիստին հնչեցրած իր ելույթի վերջում:
Անակնկալ հայտարարությունն անելով` Հովվհաննիսյանը նշել է, որ ցանկանում է առանձնանալ իր ընտանիքի հետ «փորձության այս շրջանում»:
«Կհանդիպենք դարձյալ, կհանդիպենք շուտով, մինչև հաղթանակ», - ասել է Հովհաննիսյանը և հեռացել առանց հավելյալ մեկնաբանություններ:
Epress.am-ը զրուցել է նիստին ներկա ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Մարտիրոսյանի և Ստեփան Սաֆարյանի հետ, ովքեր նշել են, որ իրենց համար ևս այդ տեղեկատվությունն անակնկալ էր:
Պատասխանելով Epress.am-ի այն հարցին, թե արդյոք կուսակից պատգամավորները պատրաստ են միանալ իրենց ղեկավարին` Սաֆարյանն ասել, որ իրենք դա դեռ պետք է քննարկեն:

Лидер парламентской оппозиции Армении объявил голодовку
В ходе выступления на внеочередном заседании оппозиционной «Наследие» (7 членов парламента) лидер партии Раффи Ованисян объявил о своей голодовке. В качестве причины он назвал «сложившуюся в стране чрезвычайную ситуацию».
Кроме того, в «период этого испытания» он хочет уединиться со своей семьей. «Мы снова встретимся, мы скоро встретимся. До победы!», - сказал Ованисян и удалился без каких-либо комментариев.
Эта информация была неожиданностью и для его однопартийцев - депутатов Армена Мартиросяна и Степана Сафаряна.
Отвечая на вопрос Epress.am, готовы ли остальные члены «Наследия» присоединиться к своему лидеру, Сафарян сказал, что этот вопрос еще должен быть обсужден.