Րաֆֆի Հովհաննիսյանի վրանը տեղադրեցին. ոստիկանությունը չմիջամտեց
Այսօր 18:00-ին մի շարք հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ և քաղաքացիների մի խումբ Ազատության հրապարակում տեղադրեց ԱԺ պատգամավոր, «Ժառանգություն»կուսակցության առաջնորդ Րաֆֆի Հովհաննիսյանի համար նախատեսված վրանը, ով մարտի 15-ից հացադուլ է իրականացնում: Հիշեցնենք, որ երեկ մի քանի հասարակական կազմակերպություն, լրագրողներ և իրավապաշտպաններ հանրային պահանջագիր էին ներկայացրել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին` նշելով, որ իրենք պատրաստվում են վրանը տեղադրել` անկախ ոստիկանների միջամտությունից:
Մինչև մարտին 24-ը ոստիկանները մի քանի անգամ խոչընդոտել էին վրանի տեղադրմանը, սակայն այսօր, չնայած հրապարակում վրանը տեղադրելու պահին բազմաթիվ ոստիկաններ կային, այդ թվում` բարձրաստիճան, նրանք չմիջամտեցին մարդկանց գործողություններին:
Վրանի տեղադրման պահին Ազատության հրապարակում ներկա էին մի շարք քաղաքական և հասարակական գործիչներ, այդ թվում` «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավորներ Ստեփան Սաֆարյանը, Արմեն Մարտիրոսյանը,Զարուհի Փոստանջյանը, Անահիտ Բախշյանը, «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը, ՀԱԿ անդամներ Ալեքսանդր Արզումանյանը, Կարապետ Ռուբինյանը, Վարդգես Գասպարին, ինչպես նաև ՄԻՊ գրասենյակի արագ արձագանքման խմբի ներկայացուցիչները:
Վրանը տեղադրելուց հետո ներկաները սկսել են ծափահարել, երգել Հայաստանի օրհներգը, Հայաստանի դրոշներ թափահարել, ինչպես նաև վանկարկել «Ազատ, արդար Հայաստան» և «Ազատ, անկախ Հայաստան»:
Նշենք, որ վրանի տեղադրման ողջ ընթացքում Րաֆֆի Հովհաննիսյանը նստած էր նստարանին հովանոցի տակ և հետևում էր մարդկանց գործողություններին:

Голодающий политик обзавелся крышей над головой под апплодисменты и гимн Армении
В четверг 24 марта представители ряда общественных организаций Армении и группа граждан установили на площади Свободы палатку, предназначенную для голодающего здесь с 15 марта лидера партии «Наследие» Раффи Ованисяна.
До сегодняшнего дня представители правоохранительных органов препятствовали ее установке, однако сегодня никто из присутствующих на площади, в том числе высокопоставленных полицейских, не вмешивались в действия граждан.
Накануне инициаторы установки палатки представили президенту Сержу Саргсяну заявление, отметив, что они собираются сделать, что запланировали, вне зависимости от вмешательства полиции.
Установив палатку, присутствюущие стали аплодировать, петь гимн Армении, развевавать флаги страны и скандировать «Свободная, справедливая Армения» и «Свободная, независимая Армения».
В ходе акции на площади Свободы присутствовали политические и общественные деятели, члены «Наследия» Степан Сафарян, Армен Мартиросян, Заруи Постанджян, Анаит Бахшян, председатель «Новых времен» Арам Карапетян, члены Армянского национального конгресса Александр Арзуманян, Карапет Рубинян, Вардгес Гаспари, а также представители группы быстрого реагирования Омбудсмена Армении.
Все это время Раффи Ованисян с бутылкой питьевой воды продолжал сидеть под зонтиком на скамейке, следя за действиями людей.
О своем намерении начать голодовку Ованисян сообщил 15 марта на внеочередном заседании партии «Наследие». С этого дня он находится на площади Свободы в центре Еревана. В качестве причины он назвал «сложившуюся в стране чрезвычайную ситуацию».