ՀԱԿ-ն ու «Ժառանգությունը» Հայրիկյանից առաջարկ չեն ստացել
Ազգային ինքնորոշում միավորում կուսակցությունը որևէ ծրագիր կամ առաջարկ չի ներկայացրել ոչ Հայ Ազգային Կոնգրեսին, ոչ «Ժառանգությանը», որոնք ավելի վաղ հանդես էին եկել առաջարկներ ներկայացնելու կոչերով:
Այս մասին Epress.am-ի հետ զրույցում ասել են Լևոն Տեր-Պետրոսյանի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը և ԱԺ «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստյոպա Սաֆարյանը:
Հիշեցնենք, որ այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին ԱԻՄ նախագահ Պարույր Հայրիկյանը, պատասխանելով Epress.am-ի հարցին` չի պատրաստվում արդյոք ԱԻՄ-ն արձագանքել, օրինակ, «Ժառանգության», «Դաշնակցության» և Հայ Ազգային Կոնգրեսի հնչեցրած միավորման կոչերին, Հայրիկյանը պատասխանել էր, որ «նրանց հետ արդեն խոսում ենք, մեր նյութերը մատուցվում են, դեռ բոլորին չի տրված, բայց էդ ընթացքը սկսված է, մենք բոլորին ենք մատուցում: Ծանոթացեք, մենք ծրագիր ենք ներկայացնում, դրանից հետո կխոսենք»:

Конгресс и «Наследие» не получали предложения Айрикяна
Партия «Объединение национальное самоопределение» не представляла программ или предложений ни Армянскому национальному конгрессу, ни партии «Наследие», которые ранее выступали с соответствующим призывом.
Об этом Epress.am сообщили пресс-секретарь первого президента, лидера АНК Левона Тер-Петросяна Арман Мусинян и руководитель фракции «Наследие» Степан Сафарян.
Напомним, что в ходе сегодняшней пресс-конференции отвечая на вопрос о том, не собирается ли ОНС откликнуться на призывы АНК, «Наследия» или «Дашнакцутюн» объядиниться, лидер партии Паруйр Айрикян ответил: «Мы уже ведем с ними переговоры, мы предоставили им наши материалы, пока еще не всем, но процесс начат, мы предоставим их всем. Знакомьтесь, мы представляем нашу программу».