Թաեքվոնդո և երաժշտություն` «մարզա-մշակութային» Ազատության հրապարակում
Ազատության հրապարակում տեղադրված բեմում Երևանի քաղաքապետարանի կողմից անցկացվող մարզական և մշակութային միջոցառումների շրջանակներում, որոնց անցկացման պատճառաբանությամբ քաղաքապետարանը մերժում է ընդդիմության հանրահավաքները, այսօր «ելույթ են ունեցել» 33 միջնակարգ դպրոցի թաեքվոնդոյի խմբակի սաները: Նրանք տարատեսակ վարժություններ են ցուցադրել, որոնց ընթացքում երեխաներից մեկն ընկել է բեմից երկաթների վրա և ցավացրել ձեռքը: Ոստիկանները մոտեցել են և հարցրել են` արդյոք պետք է շտապօգնություն կանչել, բայց երեխան և մարզիչը հրաժարվել են:
Ականատեսների հաղորդմամբ` երեխաների մարզչին մոտեցել է միջին տարիքի մարդ և հորդորել է ուշադիր լինել երեխաների նկատմամբ:
«Մեզ նորմալ պայմաններ ստեղծեք, չի լինի նման բաներ», - պատասխանել է մարզիչը:
Բացօթյա ցուցադրական ելույթների ընթացքում բեմի մոտ 50 մարդ էր հավաքված, հիմնականում ելույթ ունեցողների ծնողները և բարեկամները:
Երիտասարդ թաեքվանդոիստներից հետո բեմ դուրս եկան Տիգրան Չուխաջյանի երաժշտական դպրոցի սաները: Հանդիսատեսների թիվն էլ ավելի պակասեց:

Students from the No. 33 elementary school in Yerevan were "performing" Taekwondo moves on the stage set up in Liberty Square yesterday as part of the sports and cultural events organized by Yerevan City Hall — such events being the reason cited by the municipality as to why the opposition cannot hold rallies at Liberty Square.
The students were showing various moves and at one point, one of the students fell from the stage and hurt his hand. Police approached the student and asked whether emergency services had to be called, but the student and his trainer declined.
According to witnesses, a middle-aged man approached the trainer and urged him to be more attentive toward the kids.
"Create decent conditions for us and there won't be such incidents," responded the trainer.
During the outdoor performances, about 50 people were gathered near the stage. It can be assumed that they were mainly the friends and family members of those performing.
Coming on to the stage after the young Taekwondo students were students from the Tigran Chukhajyan music school, after which the number of audience members dwindled.