Ռուբեն Հայրապետյան. «Ազգային ժողովը իմ տեղը չի»
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանն այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը հայտարարել է, որ որոշել է Ֆեյսբուքում էջ բացել` խոստովանելով, սակայն, որ  «տենց բաներին» չի տիրապետում:
«Ճիշտն ասած ես, չեմ տիրապետում տենց բաներին, ընդհսնրապես էդ Ֆեյսբուքին, բայց եթե տենց բաներն աշխատանքները հեշտացնում են, հենց հիմա հրահանգ կտամ, որ անեն, որպեսզի ես իրականում կարողանամ ինձ հետաքրքրող հարցերը տամ և պատասխանեմ»,-  ասել է Հայրապետյանը և հավելել` դիմելով մամուլի խոսնակին. «Անպայման արեք էդ»:
Նա նաև անդրադարձել է վերջերս Facebook սոցիալական ցանցի ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի էջում տեցադրված այն հայտարարությանը, որ ԱԺ նիստերից ոչ հարգալից բացակաների դեպքում պատգամավորների աշխատավարձերից պահումներ կկատարվեն:
«Ես ֆեյսբուք չեմ կարդում, չգիտեմ Հովիկ Աբրահամյանն ինչ է ասել: Իսկ եթե խոսքը վերաբերում է պատժելուն, ապա ես ոչ մեկին խորհուրդ չեմ տա փորձ անեն ինձ պատժեն, ընդհանրապես խորհուրդ չեմ տա, ով փորձ ա արել, վատ բան ա եղել:
Երկրորդը, եթե Ազգային Ժողովի նախագահը որոշի իրոք նիստերին բացակաների համար աշխատավարձը պահել, ես կողջունեմ, որովհետև, եթե չես գնացել աշխատանքի, բնականաբար, պիտի աշխատավարձ չստանաս: Եվ ամենակարևորը, ես մինչև հիմա Ազգային Ժողովից աշխատավարձ չեմ ստացել: Ես ավելի կարևոր գործով եմ զբաղված, իմ համար ֆուտբոլն ավելի կարևոր ա, առաջնահերթ, իսկ օրենսդիր գործունեությամբ զբաղվել, ես գտնում եմ, որ դա իմ տեղը չէ: Ես անկախ մարդ չեմ, ես կուսակցական եմ, եթե իմ կուսակցությունը որոշի, ես, բնականաբար, կմասնակցեմ (հաջորդ խորհրդարանական ընտրություններին), բայց եթե միայն իմ որոշելուն մնա` ոչ: Ես ամեն ինչ անելու եմ, որ չմասնակցեմ (խորհրդարանական ընտրությունները կայանալու են հաջորդ տարի – Epress.am)», - ասել է Հայրապետյանը:

Armenian MP Ruben Hayrapetyan: "National Assembly is Not My Place"
Football Federation of Armenia President, MP Ruben Hayrapetyan, meeting with journalists in Yerevan today, said he has decided to open a fan page on Facebook, confessing, however, that he doesn't have a command of "such things."
"Frankly, I don't have a command of such things at all, this Facebook, but if such things make work easier, then right now I'll give an order so that I can ask and answer the questions that interest me," he said, then addressing the press spokesperson, added, "Be sure to do that."
Hayrapetyan also touched upon a note posted by National Assembly Chair Hovik Abrahamyan on Facebook, in which he says that a portion of the salaries of those MPs who have been absent from parliamentary sessions without just cause will be withheld.
"I don't read Facebook; I don't know what Hovik Abrahamyan said. If it's about punishment, then I don't advise anyone to punish me, generally I don't advise it — those who have tried were sorry.
"Secondly, if the National Assembly chair decides to really withhold the salaries of those who were absent from sessions, I will welcome it because if you haven't gone to work, of course you shouldn't get paid," he said.
The Republican Party of Armenia MP also noted that he has not yet received a salary from the National Assembly — and he's been an MP since 2003. "I am doing more important things; for me, football is more important, a priority, while engaging in legislative activity, I find, it's not my place.
"I'm not an independent person, I'm a party, and if my party decides, then I, of course, will participate , but if it's only up to me, no. I am going to do everything not to participate ," he said.