«Արմնյուզը» կմասնակցի «Ա1+»-ի գործով դատավարությանը որպես երրորդ կողմ
«Ա1+» հեռուստանըկերությունը հայց է ներկայացրել  դատարան` պահանջելով դատարանից չեղյալ համարել ՀՌԱՀ-ի դեկտեմբերի 16-ի 96-Ա որոշումը, ըստ որի «Ա1+»-ը պարտվող է ճանաչվել թվային հեռարձակման մրցույթում:
Այսօր ՀՀ վարչական դատարանում  Արգիշտի Ղազարյանի դատավորությամբ տեղի ունեցավ նախնական դատական նիստ, որի ընթացքում «Ա1+»-ի փաստաբան Ալեքսանդր Սահակյանը, ներկայացնելով հայցի էությունը, նշել է, որ դատավորը պետք է պարտավորեցնի ՀՌԱՀ-ին նոր մրցույթ անցկացնել, ինչպես նաև միջնորդել է, որպեսզի որպես երրորդ կողմ գործում ներգրավվի «Արմնյուզ» հեռաուստաընկերությունը, որը հաճախականության համար պայքարում, համաձայն ՀՌԱՀ անդամների գնահատականների, հաղթել էր «Ա1+»-ին:
ՀՌԱՀ-ի ներկայացուցիչ Արտակ Սարգսյանը նշել է, որ կողմ է «Արմնյուզին» ներգրավվելու միջնորդությանը: Դատավորը բավարարել է «Ա1+»-ի փաստաբանի միջնորդությունը և դատական նիստը հետաձգվել է, որպեսզի «Արմնյուզին» ծանուցագիր ուղարկվի` հաջորդ դատական նիստին մասնակցելու համար:

Армянского цензора Евроньюз вызвали в суд
Закрытая в 2002 году по политическим соображениям и до сих пор не допускаемая в эфир телекомпания «А1+» предъявила иск в суд с требованием признать недействительным решение Национальной комиссии по теле- и радиовещанию (НКТР) от 16 декабря, согласно которому телекомпания была признана проигравшей в конкурсе на цифровое вещание.
11 мая в административном суде Армении состоялось судебное заседание, в ходе которого адвокат «А1+» Александр Саакян заявил, что судья должен обязать НКТР провести новый конкурс. Кроме того, адвокат представил ходатайство о том, чтобы в качестве третьей стороны в дело была вовлечена телекомпания «Армньюз», которая, согласно оценкам членов НКТР, победила «А1+» в борьбе за частоту.
Представитель Комиссии Артак Саргсян поддержал ходатайство о привлечении «Армньюз». Судья удовлетворил ходатайство адвоката «А1+». Судебное заседание было отложено: телекомпании «Армньюз» будет отправлена повестка в суд.
Отметим, что телеканал «Армньюз», помимо собственных передач, ретранслирует «Евроньюз». При этом репортажи европейского телеканала, рассказывающие, например, о выступлениях оппозиции Армении, нападении полиции на демонстрантов для зрителей Армении зачастую блокируются со стороны «Армньюз».