«Արմնյուզը» կմասնակցի «Ա1+»-ի գործով դատավարությանը որպես երրորդ կողմ
«Ա1+» հեռուստանըկերությունը հայց է ներկայացրել  դատարան` պահանջելով դատարանից չեղյալ համարել ՀՌԱՀ-ի դեկտեմբերի 16-ի 96-Ա որոշումը, ըստ որի «Ա1+»-ը պարտվող է ճանաչվել թվային հեռարձակման մրցույթում:
Այսօր ՀՀ վարչական դատարանում  Արգիշտի Ղազարյանի դատավորությամբ տեղի ունեցավ նախնական դատական նիստ, որի ընթացքում «Ա1+»-ի փաստաբան Ալեքսանդր Սահակյանը, ներկայացնելով հայցի էությունը, նշել է, որ դատավորը պետք է պարտավորեցնի ՀՌԱՀ-ին նոր մրցույթ անցկացնել, ինչպես նաև միջնորդել է, որպեսզի որպես երրորդ կողմ գործում ներգրավվի «Արմնյուզ» հեռաուստաընկերությունը, որը հաճախականության համար պայքարում, համաձայն ՀՌԱՀ անդամների գնահատականների, հաղթել էր «Ա1+»-ին:
ՀՌԱՀ-ի ներկայացուցիչ Արտակ Սարգսյանը նշել է, որ կողմ է «Արմնյուզին» ներգրավվելու միջնորդությանը: Դատավորը բավարարել է «Ա1+»-ի փաստաբանի միջնորդությունը և դատական նիստը հետաձգվել է, որպեսզի «Արմնյուզին» ծանուցագիր ուղարկվի` հաջորդ դատական նիստին մասնակցելու համար:

ArmNews to Participate as Third Party in A1+ vs. NCTR Case
A1+ TV company initiated court proceedings to annul a Dec. 16, 2010 no. 96A decision by Armenia's National Commission on Television and Radio (NCTR) in which A1+ lost to ArmNews in the no. 11 broadcast licensing competition.
The pre-trial hearing took place on May 11 in a Yerevan administrative court presided by Judge Argishti Ghazaryan, in which A1+ attorney Alexander Sahakyan, presenting the essence of the suit, said the judge has to oblige the NCTR to announce a new tender for broadcasting frequencies, as he has motioned, so that ArmNews is involved in the case as a third party.
NCTR counsel Artak Sargsyan noted that he is in favor of the motion to engage ArmNews. The judge then sustained the motion and the court date was postponed while a summons is sent to ArmNews to participate in the next court session.