Սերժ Սարգսյանը չի կատարել 4 տարի առաջ տրված խոստումը, պնդում են բողոքի ակցիայի մասնակիցները
Այսօր ՀՀ կառավարության շենքի առջև քաղաքացիներ էին հավաքվել, որոնք բողոքում էին իրենց իրավունքների ոտնահարման դեմ:
Մինչ շենքում անցկացվում էր ՀՀ կառավարության հերթական նիստը, դրսում բողոքի ակցիա էին անցկացնում Ամիրյան փողոցից վտարված և մինչ օրս բնակարան չստացած քաղաքացիները: Նրանց կողքին կանգնած էր Հայ Ազգային Կոնգրեսի անդամ Վարդգես Գասպարին, ով պահանջում է կատարել Եվրոպական դատարանի` «Ա1+» հեռուստաընկերությանը եթեր վերադարձնելու մասին վճիռը: Գասպարին ներկայացել էր իր հայտնի պաստառով, որի վրա պատկերված է ՀՀ վարչապետը և գրված է. «Խուլիգան. Կատարիր Եվրոպական դատարանի վճռի պահանջը»:
Ամիրյան փողոցի 4/14-ից մինչև 4/24 տներից վտարված բնակիչների մասին խոսելով` բողոքավորներին աջակցություն ցուցաբերող «Սեփականության իրավունքի պաշտպանություն» հ/կ նախագահ Վաչագան Հակոբյանը նշեց, որ պետական կարիքների պատրվակով պատգամավոր Մելիք Գասպարյանը, ով երկու տարի առաջ մահացավ ավտովթարից, քաղաքապետարանից 4 տարի առաջ գնել էր տվյալ տարածքը:
«Նա պայմանագիր է կապում, որ մենք ձեզ պիտի տանք տուն, որոշ  մարդկանց խաբում է և պայմանագիր  չեն կնքում: Հիմա իր շենքն էլ, որը սկսել էր կառուցել` քանդել են», - Epress.am-ին տեղեկացրել է Հակոբյանը:
Նրա խոսքով` Գասպարյանը մահացել է, իսկ մարդիկ մնացել են փողոցներում:
Վաչագան Հակոբյանը տեղեկացրեց նաև, որ երկու օր առաջ իրենք հավաքվել էին նախագահական նստավայրի մոտ և պահանջում էին Սերժ Սարգսյանից, որ նա իրենց կամ ընդունի կամ գրավոր պատասխան տա:
Հակոբյանը նաև ասել է, որ ժամանակին, երբ Սերժ Սարգսյանը վարչապետ է եղել, նա իրենց ընդունել է և հրապարակային կերպով  խոստացել է հարցին լուծում տալ:
«Անցել է երկու օր, բայց մենք դեռ պատասխան չունենք, թող մեզ վերջնական գրավոր պատասխան տան, թե մենք վախում ենք Ռոբերտ Քոչարյանից: Որովհետև, եթե այդ բանը բացվի, ուրեմն Ռոբերտ Քոչարյանին և Երվանդ Զախարյանին (Երևանի նախկին քաղաքապետ – Epress.am) պետք է պատասխանատվության ենթարկեն, որ թալանել են էս ժողովրդին: Հետո էլ ասում են` մենք մեր իշխանությանը չենք հարգում: էս իշխանությանը արժի՞ հարգել, որ մարդկանց հանել-շպրտել են դուրս: Մենք պայքարելու ենք մինչև հասնենք մեր նպատակին»,- ասել է Վաչագան Հակոբյանը:

In Defense of A1+ and the Wait for Promised Apartments: Yerevan Demonstrations
Gathered outside the Armenian government building today were activists protesting A1+ TV being deprived of a broadcasting license, as well as Yerevan residents awaiting promised apartments.
Armenian National Congress activist Vardges Gaspari stood quietly in the rain holding his usual poster of a photo of RA Prime Minister Tigran Sargsyan with the words "Hooligan" above and the inscription "Fulfill the requirement of the European Court's ruling," in which the court ruled in 2008 that by depriving A1+ of a broadcasting license, Article 10 of the European Convention on Human Rights was violated and further mandated the Armenian government to pay 30,000 euros to A1+, which has yet to be fulfilled.
Most of the protestors outside the government building today were supporters and residents evicted from buildings 4/14 to 4/24 Amiryan St. who were told that they would receive new homes by MP Melik Gasparyan, who purchased the property under the pretext of state needs (the area was designated as special interest by the state), but who died two years ago in a car accident. According to head of the Property Rights Protection NGO Vachagan Hakobyan, Gasparyan had bought the property from city hall 4 years ago.
"He made an agreement that we're going to give you houses; he deceives a few people and they don't sign an agreement. Now his building too, which they began to build, has been demolished," he said, adding that they had gathered outside the presidential residence two days ago, demanding Armenian President Serzh Sargsyan either meet with them or respond in writing.
"Two days have passed but we don't yet have a response; let them give us a final response... Because if push comes to shove, then Robert Kocharian and Yervand Zakharyan have to be held accountable, that they've plundered people. Then they say that we don't respect the authorities. Are these authorities worthy of respect, that they've thrown people out? We are going to fight till we get to our goal," said Hakobyan.