Փոստանջյանի գործով վկաները հարցաքննվեցին. բանտարկյալը շարունակում է հացադուլը
Այսօր Արաբկիր և Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում շարունակվել է ԱԺ պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի եղբոր` Տիգրան Փոստանջյանի գործով դատավարությունը:
Հիշեցնենք, որ, ըստ ՀՀ դատախազության, «Փոստանջյանը, հանդիսանալով պաշտոնատարանձ չհանդիսացող հանրային ծառայող, ապօրինի շինարարությանը չխոչընդոտելու համար Հ.Ս.-ից 2010թ. սեպտեմբերին պահանջել և ստացել է 100 000 դրամ վարձատրություն»:
Փաստի առթիվ հարուցվել էր քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդված 1-ին մասով»:
Այսօրվա դատական նիստի ժամանակ Փոստանջյանի պաշտպան Հայկ Ալումյանը միջնորդություն է ներկայացրել իր պաշտպանյալի նկատմամբ խափանման միջոցը փոխելու վերաբերյալ, սակայն դատավորը միջնորդությունը մերժել է:
Դատավարության ընթացքում հարցաննվել են գործով անցնող չորս վկաներ: Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է մայիս 24-ին, ժամը 13.00-ին: Իսկ Տիգրան Փոստանջյանն արդեն ութերորդ օրն է` հացադուլի մեջ է:

Состоялось следствие по делу брата депутата. Подсудимый продолжает голодать
20 мая в суде общей юрисдикции продолжилось следствие по делу брата депутата Заруи Постанджян Тиграна Постанджяна.
Напомним, что по данным прокуратуры, «ведущий специалист управления организации работ с органами управления коммунальной экономики и многоквартирных зданий при администрации округа Арабкир Тигран Постанджян получил взятку в размере 100 тыс. драмов ($280)». По факту дела возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 3111 Уголовного кодекса Армении.
В ходе сегодняшнего заседания защитник Постанджяна Айк Алумян представил ходатайство об изменении меры пресечения своего подзащитного, однако судья отклонил его.
Также были допрошены четверо проходящих по делу свидетелей. Следующее заседание намечено на 24 мая. Отметим также, что 8 дней назад Тигран Постанджян объявил голодовку.