Սերժ Սարգսյանը լիովին այլ կուրս է վարում, քան Քոչարյանը. Կարապետյան
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ որևէ ճանապարհ չի անցել ու չի անցնելու:
Նման հայտարարություն է արել ՆԺԿ առաջնորդը`պատասխանելով Epress.am-ի հարցին, թե ինքը կհամագործակցի արդյոք ՀՀ երկրորդ նախագահի հետ, եթե վերջինս վերադառնա ակտիվ քաղաքականություն:
«Նույնիսկ երբ առաջին ընտրությունների ժամանակ առաջարկ կար նրա հետ լինելու, ես մնացի Ստեփան Դեմիրճյանի հետ մինչև վերջ, որևէ պաշտոն չստացա, փողային հարաբերությունների մեջ չմտա: Ես որևէ ճանապարհ Ռոբերտ Քոչարյանի հետ չեմ անցնելու, ես նրան համարում եմ չարիք Հայաստանի կատարված գործընթացների մեջ, ես համարում եմ, որ այդ մարդը շատ լուրջ դերակատարություն է ունեցել, որ Հայաստանն այսօր այս վիճակում է, շատ մեծ դերակատարություն է ունեցել Սերժ Սարգսյանին իշխանության բերելու մեջ, ով հիմա լիովին այլ կուրս է վարում, և որի համար` նա ունի բավականաչափ լուրջ դժվարություններ», - ասել է Կարապետյանը:
Նա նշել է, որ Ռոբերտ Քոչարյանը մեկընդմիշտ պիտի հասկանա, որ Հայաստանի քաղաքական դաշտ վերադառնալու բոլոր ճանապարհները փակ են
«Եվ մարդ, որը մարտի 1-ին կրակել է, որի օրոք հոկտեմբերի 27 է եղել, քաղաքական սպանությունների մի ընթացք է անցել, մարդը մինչև այսօր ասում է, թե ՀՀՇ-ն այն ժամանակ մարդիկ է խփել, երբ ինքը եղել է ՀՀՇ վարչության անդամ, դրանից բացի եղել է նախագահ: Հա հետո՞, դու իմացել ես, բա դու որպես նախագահ ի՞նչ ես արել, կամ հիմա ինչո՞ւ չես գնում ասում` որպես ՀՀ երկրորդ նախագահ, թե ով է այդ սպանությունների հեղինակը, ովքե՞ր են դրանք արել: Կամ կարելի ա՞ այդպիսի հարցազրույց տալ, որը ոչ մի բացատրություն իր մեջ չի ընդգրկում: Մարդուն հարցնում են` մարտի 1-ին կրակելու հրաման տվե՞լ է, թե ոչ, մեզ բացատրում ա, որ Քրիստոսին սխալ են խաչել: Ասում են` մարդիկ են սպանվել, ինքն ասում է` դրանք միտինգավոր չեն եղել, ուրեմն եթե միտինգավոր չեն եղել, իրավունք ունեի՞ր գնդակահարել», - ասել է Կարապետյանը:

New Times party leader Aram Karapetyan has not been and won't be on a path with second president of the Republic of Armenia Robert Kocharian. Karapetyan said this himself in response to a question by Epress.am as to whether he would work with Kocharian if the latter returns to politics.
"Even during the first elections when there was a suggestion to be with him, I stayed with Stephan Demirchyan till the end — I didn't receive any posts and I didn't enter into any financial transactions. I am not going to go on any path with Robert Kocharian; I consider him an evil in the processes in Armenia. I consider that this man has had a serious role in Armenia being in the situation it's in today, has had a great role in bringing Serzh Sargsyan to power, who now adopts a completely different course, and for whom he has enough serious disappointments," he said during a press conference in Yerevan today.
"I think that Robert Kocharian once and for all should understand that all the roads to returning to politics are closed. And someone who fired on March 1 , during whose term Oct. 27 happened and there was a period of political assassinations... till today, the man says that the HHSh at the time hit people, when he was a HHSh board member; furthermore, he's been a president. Yeah, and then? Did you know what you did as president? Or now, why don't you go and say, as the second president of Armenia, who committed those murders, who did those? Or how can you give such an interview that doesn't include any explanation whatsoever? They ask him, did he give the order to shoot on Mar. 1 or not, and he explains to us that Christ was wrongly crucified. They say, people were killed; he says, they weren't demonstrators — so if they weren't demonstrators, did he have the right to fire?" said Karapetyan.