«Գասպարին իմ եղբայրն է». Փաշինյանը և Շահնազարյանը` մայիսի 31-ի միջադեպի մասին
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթի գլխավոր խմբագիր Նիկոլ Փաշինյանը պատրաստվում է օրերս հանդիպել ՀԱԿ անդամ Վարդգես Գասպարիի հետ և զրուցել մայիսի 31-ին տեղի ունեցած միջադեպի մասին: Այս մասին Փաշինյանը հայտարարել է այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը:
Հիշեցնենք, որ մայիսի 31-ին ՀԱԿ-ի հանրահավաքի ժամանակ Գասպարին պահանջել էր հարթակից հեռացնել նախկին քաղբանտարկյալ Արա Հովհաննիսյանին, ով ազատ էր արձակվել մայիսի 27-ին՝  կիրառված համաներման արդյունքում: Գասպարիի խոսքով՝ Հովհաննիսյանը բանտում ստորացրել է այլ քաղբանտարկյալներին և բանտարկյալներին, ինչն անընդունելի է Շարժման համար:
«Վարդգես Գասպարին իմ եղբայրն է, նրա նվիրվածությանը Շարժմանը ես նվազագույնս անգամ չեմ կասկածում: Երբ Գասպարին ինչ-որ բան է ասում, ես շատ ուշադիր եմ լսում, ես ուԳասպարին երեկ էլ հեռախոսով խոսել ենք: Վարդգեսը ինձ համար անառարկելի հեղինակություն է, Գասպարի ասելով` մենք հասկանում ենք անբասիրություն», - նշել է Փաշինյանը:
Այսօր կայացած ասուլիսի ժամանակ այդ թեմային անդրադարձել է նաև ՀԱԿ ներկայացուցիչ Դավիթ Շահնազարյանը:
«Արա Հովհաննիսյանը քաղաքական դրդապատճառներով է ձերբակալվել, մարդկային տեսակը որևէ կապ չունի այն հարցի հետ, որ նա քաղաքական դրդապատճառներով է ձերբակալվել, իսկ այլ հարցերն արդեն այլ բնույթի են», - ասել է Շահնազարյանը:

'Gaspari is My Brother': Pashinyan and Shahnazaryan on Incident at May 31 HAK Rally
Chief editor of local daily Haykakan Jamanak ("Armenian Times") and opposition activist Nikol Pashinyan is getting ready to have a tête-à-tête with Armenian National Congress (HAK) member Vardges Gaspari in the coming days to speak about the incident which took place during the HAK rally on May 31. Pashinyan conveyed this news himself while speaking to journalists today.
As previously reported, during the HAK rally, Gaspari was demanding that recently released from prison HAK loyalist Ara Hovhannisyan step down from the podium. Gaspari shouted “Criminal!” when Hovhannisyan appeared on the stage, after which Nikol Pashinyan approached Gaspari and spoke with him privately. Later, Gaspari published a note on his Facebook page in which he described how while in prison, Hovhannisyan humiliated other prisoners and political prisoners, which is unacceptable for "the Movement."
"Vardges Gaspari is my brother — I don't doubt his dedication to the Movement in the least. When Gaspari says something, I listen very carefully; Gaspari and I even spoke over the phone yesterday. Vardges, for me, is an unquestionable authority; by saying Gaspari, we understand impeccability," he said.
HAK representative David Shahnazaryan, during a press conference, today also addressed this issue.
"Ara Hovhannisyan was arrested for political reasons; the kind of person he is has no connection whatsoever with the issue that he was arrested for political reasons, and other issues are then of a different nature," he said, adding that he deeply respects Vardges Gaspari and his principles.