ՀԱԿ-ը սպասում է Սերժ Սարգսյանի դիրքորոշմանը. Մուսինյան
«Մենք սպասում ենք գործող իշխանության` ի դեմս Սերժ Սարգսյանի դիրքորոշմանը, որից հետո գնահատականներ կտանք»,- պատասխանելով Epress.am-ի հարցին, թե ինչպես են ՀԱԿ-ում վերաբերվում Սերժ Սարգսյանի աշխատակազմի ղեկավար Կարեն Կարապետյանի այսօրվա հայտարարությանը, ասել է Հայ Ազգային Կոնգրեսի մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը:
Հիշեցնենք, որ Կարեն Կարապետյանը, այսօր պատասխանելով «Նովոստի-Արմենիա» գործակալության` իշխանության և Հայ Ազգային Կոնգրեսի երկխոսության  մասին հարցին` հայտարարել էր.
«Երկխոսության սկսված լինելու փաստը պարզապես այնքան ակնհայտ է, որ դրա մասին խոսելն առնվազն տարակուսելի է: Ինչ վերաբերում է պատվիրակություն ձևավորելու և արտահերթ ընտրությունների շուրջ բանակցելու առաջարկին, ապա այստեղ թե՛ առաջարկվող ձևաչափը, թե՛ դրվող հարցը, մեծ հաշվով, ուղղակի ինքնանպատակ են և, ինչպես դժվար չէր կռահել, անընդունելի»:

“We are waiting for the position of the current authorities, represented by [Armenian President] Serzh Sargsyan, after which we will make assessments,” said Armenian National Congress (HAK) press spokesperson Arman Musinyan, in response to a question by Epress.am on HAK’s take on a statement made today by Chief of Staff of the President of Armenia Karen Karapetyan.
As previously reported, Karapetyan, in response to a question by Novosti-Armenia, had said that the fact that dialogue between HAK and the authorities has begun is simply so obvious that speaking about it is, at the very least, odd.
“As for the suggestion of negotiating on pre-term elections and forming a delegation, well, in this case, both the proposed format and the question posed, to a great extent, are simply an end in themselves and — it wouldn’t be difficult to guess — unacceptable,” he had said.