ԵԽԽՎ-ն հստակ քայլեր է ակնկալում հայ-ադրբեջանական երկխոսությունից
ԵԽԽՎ-ն սատարում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությունը և հույս ունի, որ ապագայում այդ երկխոսությունը ամեն դեպքում կուղեկցվի հստակ արդյունքներով, Trend-ի հետ զրույցում հայտարարել է ԵԽԽՎ նախագահ Մեվլութ Չավուշօղլուն:
Նրա խոսքով` ԵԽԽՎ-ին հիասթափեցրել է այն փաստը, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների կազանյան հանդիպան արդյունքում կողմերին այդպես էլ չի հաջողվել համաձայնության գալ:
«ԵԽԽՎ-ն, անշուշտ, աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությանը և ռուսաստանյան նախագահի միջնորդությամբ երկու նախագահների միջև տեղի ունեցող հանդիպումների շարունակությանը »,- ասել է Չավուշօղլուն:

PACE Hopes for Concrete Results from Armenia-Azerbaijan Dialogue
PACE supports the dialogue between Armenia and Azerbaijan and hopes that in the future this dialogue will be accompanied by concrete results, said Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) President Mevlüt Çavuşoğlu in an interview with Trend news agency.
According to him, PACE was disappointed that the presidents of Armenia, Azerbaijan and Russia failed to reach an agreement at their last meeting in Kazan.
"PACE, of course, supports the dialogue between Azerbaijan and Armenia and the continuation of meetings between the presidents of these two countries with the mediation of the Russian president," he said.