ԵԽԽՎ-ն հստակ քայլեր է ակնկալում հայ-ադրբեջանական երկխոսությունից
ԵԽԽՎ-ն սատարում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությունը և հույս ունի, որ ապագայում այդ երկխոսությունը ամեն դեպքում կուղեկցվի հստակ արդյունքներով, Trend-ի հետ զրույցում հայտարարել է ԵԽԽՎ նախագահ Մեվլութ Չավուշօղլուն:
Նրա խոսքով` ԵԽԽՎ-ին հիասթափեցրել է այն փաստը, որ Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի նախագահների կազանյան հանդիպան արդյունքում կողմերին այդպես էլ չի հաջողվել համաձայնության գալ:
«ԵԽԽՎ-ն, անշուշտ, աջակցում է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև երկխոսությանը և ռուսաստանյան նախագահի միջնորդությամբ երկու նախագահների միջև տեղի ունեցող հանդիպումների շարունակությանը »,- ասել է Չավուշօղլուն:

ПАСЕ ждет конкретных результатов от диалога между Арменией и Азербайджаном
ПАСЕ поддерживает диалог между Арменией и Азербайджаном и надеется, что в будущем этот диалог все же будет сопровождаться конкретными результатами, сказал агентству Trend глава Парламентской ассамблеи Совета Европы Мевлут Чавушоглу.
По его словам, у ПАСЕ вызвал разочарование тот факт, что на встрече президентов Армении, Азербайджана и России в Казани сторонам так и не удалось достичь договоренностей.
"ПАСЕ, конечно же, поддерживает диалог между Азербайджаном и Арменией, мы поддерживаем продолжение встреч президентов двух этих стран под председательством российского президента", - сказал Чавушоглу.