Սկանդալային պարբերականի տրամադրության տակ էր հայտնվել հայտնի դերասանի sms նամակագրությունը
Լոնդոնի դատարանի կայացրած որոշումը հերթական հարվածն էր բրիտանական ոստիկանությանը: Դատարանը պարտավորեցրել է իրավապահներին անգլիացի հայտնի դերասան Հյու Գրանտին տրամադրել իր հեռախոսազրույցների գաղտնալսումների վերաբերյալ բոլոր նյութերը: Արդեն իսկ լուծարված News of the World պարբերականի աշխատակիցներին ժամանակին հաջողվել էր կարդալ դեարասանի և նրա ընկերուհու միջև sms նամակագրությունը:
Հյու Գրանտը News of the World-ի դեմ դատական գործ սկսելու նախաձեռնողներից մեկն էր: Չորեքշաբթի բրիտանական խորհրդարանում սույն գործի վերաբերյալ լսումներ տեղի ունեցան, որի ընթացքում ելույթ ունեցավ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնը: Խորհրդարանականների հարցերին պատասխանում էին մեդիա մագնատ Ռուպերտ Մերդոքն ու նրա որդի Ջեյմսը:
Բրիտանական խորհրդարանում տեղի ունեցող լսումներին  միլիոնավոր հեռուստադիտողներ են հետևում` նոր փաստերի բացահայտման և այս պատմության նոր շրջադարձի ակնկալիքով: Շուրջ 168 տարվա պատմություն ունեցող News of the World պարբերականը դադարեցրել է իր գործունեությունը հուլիսի 10-ին:

A British judge has awarded “Notting Hill” actor Hugh Grant the right to see evidence that could reveal whether his voice mails were intercepted by journalists at the now-defunct News of the World, AP reports.
A judge at Britain’s High Court said police should disclose information to him that was allegedly gathered by private investigator Glenn Mulcaire and used by the Sunday tabloid and other newspapers.
Grant, who says he was told his phone was broken into by the News of the World, has been one of the most prominent celebrity critics of the 168-year-old tabloid, which was shut down earlier this month amid a widening scandal over its misdeeds.