Սկանդալային պարբերականի տրամադրության տակ էր հայտնվել հայտնի դերասանի sms նամակագրությունը
Լոնդոնի դատարանի կայացրած որոշումը հերթական հարվածն էր բրիտանական ոստիկանությանը: Դատարանը պարտավորեցրել է իրավապահներին անգլիացի հայտնի դերասան Հյու Գրանտին տրամադրել իր հեռախոսազրույցների գաղտնալսումների վերաբերյալ բոլոր նյութերը: Արդեն իսկ լուծարված News of the World պարբերականի աշխատակիցներին ժամանակին հաջողվել էր կարդալ դեարասանի և նրա ընկերուհու միջև sms նամակագրությունը:
Հյու Գրանտը News of the World-ի դեմ դատական գործ սկսելու նախաձեռնողներից մեկն էր: Չորեքշաբթի բրիտանական խորհրդարանում սույն գործի վերաբերյալ լսումներ տեղի ունեցան, որի ընթացքում ելույթ ունեցավ Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Դևիդ Քեմերոնը: Խորհրդարանականների հարցերին պատասխանում էին մեդիա մագնատ Ռուպերտ Մերդոքն ու նրա որդի Ջեյմսը:
Բրիտանական խորհրդարանում տեղի ունեցող լսումներին  միլիոնավոր հեռուստադիտողներ են հետևում` նոր փաստերի բացահայտման և այս պատմության նոր շրջադարձի ակնկալիքով: Շուրջ 168 տարվա պատմություն ունեցող News of the World պարբերականը դադարեցրել է իր գործունեությունը հուլիսի 10-ին:

Скандальный таблоид перехватил смс-переписку известного актера
Лондонский суд вынес решение, которое стало очередным ударом для британской полиции. Он обязал стражей порядка предоставить актёру Хью Гранту полные материалы по взлому его телефона. Сотрудникам уже закрытого скандального таблоида News of the World удалось перехватить его смс-переписку с подругой.
Хью Грант был одним из инициаторов процесса против News of the World. В среду в британском парламенте состоялись слушания по данному делу, на которых выступил премьер Великобритании Дэвид Кэмерон. Ответ перед парламентариями держали медиа-магнат Руперт Мердок и его сын Джеймс.
За ходом слушаний в британском парламенте следят миллионы зрителей, которые ожидают новых поворотов в истории, сумевшей поколебать доверие британцев к Скотленд-Ярду, профессионализму местных СМИ и политических лидеров.