Քաղաքապետը հետաձգեց Բժշկականի դիմացի գետնանցման վաճառքը
Այսօր Երևանի քաղաքապետարանում պետք է որոշվեր Կորյուն-Աբովյան հատվածում գտնվող գետնանցումի գնման համար հայտարարված մրցույթի հաղթողը, սակայն տեղի ունեցած քննարկումից հետո քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանի որոշմամբ հաղթողի անունը կհայտարարվի ուրբաթ` 16:00-ին:
Epress.am-ի հետ զրույցում այս մասին ասել է գետնանցումում աշխատող Գագիկ Բադալյանը, ով այլ առևտրականների հետ երեկ և այսօր բողոքի ակցիա էր անցկացնում քաղաքապետարանի շենքի մոտ:
«Ոնց որ թե ուզում են ի նպաստ ժողովրդի որոշում կայացնեն, բայց դա դեռ հարց ա, հուսով ենք, որ սա ուղղակի փափուկ բարձ չի, որ դնում են մեր գլխի տակ»,- ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ այդ տարածքի վաճառքի մրցույթին ներկայացված են երեք դիմողներ՝ «Գետնանցում» ՍՊԸ-ն, որը հիմնել են Աբովյանի գետնանցումում աշխատողները, ովքեր  առաջարկել են 255 միլիոն դրամ, 455 միլիոն դրամ առաջարկած «Անցում-1» ՍՊԸ-ն և Աշոտ Օհանյան անունով գործարարը, ով առաջարկել է 400 միլիոն:

Today, the municipality was to have determined the winner of a tender to revitalize the pedestrian underpass at the intersection of Koryun and Abovyan streets in Yerevan; however, after discussion on the matter, mayor Karen Karapetyan decided that the winner will be announced on Friday at 4 pm.
This news was conveyed to Epress.am by Gagik Badalyan, a vendor who works in the underground passage and who, along with other vendors, were protesting outside city hall yesterday and today.
"It seems that they want to make a decision in support of the people, but it's still questionable; we hope that this isn't simply a soft pillow that they place under our heads," he said.
Recall, bids by three applicants have been made: Getnantsum (“underground passage”) CJSC, established by the traders themselves, who have offered 255 million drams (about $680,327 USD); Antsum-1 CJSC, which has proposed 455 million drams (about $1 million 214 thousand USD); and a businessman by the name of Ashot Ohanyan, who has offered 400 million drams (about $1 thousand 67 thousand USD).