Coca-Cola-ն կսպիտակի
Ոչ ալկոհոլային խմիչքների խոշորագույն արտադրողներից մեկը` Coca-Cola-ն, կփոփոխի իր արտաքին տեսքը: «Արկտիկական տուն» ակցիայի շրջանակներում կարմիր տարաները կդառնան սպիտակ` ի պաշտպանություն սպիտակ արջերի բնակության վայրերի, հայտնում է Coca-Cola ընկերության պաշտոնական կայքը:
Ինչպես հայտարարել է ընկերության ղեկավար Մուհթար Քենթը, ընկերությունը ցանկանում է պաշտպանել 1922 թվականից ըմպելիքի խորհրդանիշը հանդիսացող սպիտակ արջերին:
Ակցիայի շրջանակներում Coca-Cola-ի 1,4 միլիարդ քանակությամբ հատուկ տարաները ԱՄՆ-ում վաճառքի կհանվեն նոյեմբերին: Ակցիան կտևի մինչ փետրվար:
Ըմպելիքի տարաների վրա պատկերված կլինի սպիտակ արջ` երկու քոթոթով: Կարմիր գույնով գրված կլինի միայն Coca-Cola:
Ընկերությունը նախատեսում է նաև 2 մլն դոլար նվիրաբերել սպիտակ արջերի պաշտպանությանն ուղղված ակցիաներին: Եվս մեկ միլիոն դոլար ընկերությունը նախատեսում է հավաքել գնորդների հետ միասին:

Кампания под названием "Арктический дом" направлена на сохранение места обитания белых медведей. Как заявил глава Coca-Cola Мухтар Кент, компания хочет поддержать медведей, которые являются символом напитка Coca-Cola с 1922 года.
Специальная серия банок Coca-Cola появится в продаже в США с ноября по февраль следующего года. Всего будет выпущено 1,4 млрд банок. На банках будет изображена белая медведица с двумя медвежатами. Красной останется только сама надпись Coca-Cola. На бутылках с другими напитками компании (Fanta, Sprite, Nestea) появятся специальные белые крышки.
Компания Coca-Cola также собирается пожертвовать 2 млн долларов на акции по защите белых медведей Еще один миллион компания планирует собрать совместно с покупателями.