Սերժ Սարգսյանը մտածում է արտահերթ ընտրությունների մասին. կարծիք
Բարձրաստիճան պաշտոնյաների պաշտոնանկությունները հասկանալի կլինեն, եթե դրանց հետևեն արտահերթ ընտրությունները: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը:
Նա կարծիք է հայտնել, որ Սերժ Սարգսյանի մտքում նման գաղափար կա:
Սակայն ինքը` Կարապետյանը, կողմ կլինի արտահերթ ընտրություններին միայն այն դեպքում, եթե դրանք անցնեն ազատ, արդար և թափանցիկ:
«Բայց եթե անցնեն նույն ձևով և Սերժ Սարգսյանը, կրկնօրինակելով Սահակաշվիլու տարբերակը, դարձյալ դառնա նախագահ, ընտրվելով կամ չընտրվելով, ես դրան դեմ եմ», - ասել է քաղաքական գործիչը:
Այս համատեքստում նա նշել է, որ ՀԱԿ-ը պահանջում է արտահերթ ընտրություններ, բայց եթե ընտրություններն անցնելու են նույն ձևով, ապա Հայ Ազգային Կոնգրեսի պահանջը Կարապետյանի համար անհասկանալի է:
Նա վերջին շրջանի աղմկոտ պաշտոնանկությունների շարքում մի քանի զարմանալի բան է նկատել: Բանախոսի խոսքով` ինքը չի կարողանում հասկանալ, թե ինչու աշխատանքից ազատեցին ՀՀ ոստիկանապետ Ալիկ Սարգսյանին, եթե նրա աշխատանքից գոհ են:
«Այսինքն` շտաբ չկա, շտաբի պետ կա, շտաբ չկա, շտաբի պետի տեղակալ կա:
Մեր մոտ տրամաբանությունից դուրս գործընթացներ են: Ինչո՞ւ են այդ պաշտոնանկությունները, ինչի՞ հետ են կապված դրանք: Հովիկ Աբրահամյանը գիշերը քնեց, առավոտյան հելավ, ասեց` էլ չեմ ուզում լինել ԱԺ նախագահ: Երկրի երկրորդ պաշտոնը ավելի քի՞չ կարևոր  էր, քան շտաբի պետի պաշտոնը», - ասել է Կարապետյանը:

The dismissals of high-ranking officials would be understandable if they were followed by pre-term elections, said New Times party leader Aram Karapetyan, speaking to journalists in Yerevan today. In his opinion, Armenian President Serzh Sargsyan (pictured) has such an idea in mind.
But he, Karapetyan, would be in favor of early elections only if they are free, fair and transparent.
“But if they are held in the same way and Serzh Sargsyan, reproducing the [Georgian President Mikheil] Saakashvili variant, again becomes president, by being elected or not, I am against that,” he said.
The party leader recalled the Armenian National Congress’ (HAK) demand for early elections, but said if such elections are to be held the same way as before then HAK’s demand is incomprehensible for him.
On the matter of the recent high-profile personnel changes, Karapetyan said one thing was surprising for him: why was RA Police Chief Alik Sargsyan sacked when the authorities were satisfied with his work?
That is, though there is no election campaign headquarters as of yet, there is a campaign manager and a campaign deputy, he said.
“These are developments outside of our logic. Why the dismissals? What are they tied to? Hovik Abrahamyan slept at night, then woke up in the morning and said, I no longer want to be the National Assembly chair. The country’s second position was less important than the position of head of campaign headquarters?” he asked.