Պաշտպանության նախարարը գովել է «իր լավագույն ընկեր» ոստիկանապետին
Վլադիմիր Գասպարյանը ՀՀ զինված ուժերին և նաև իր ոլորտին (ոստիկանական համակարգ – խմբ.) տիրապետող լավագույն մասնագետներից է: Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը` պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե ինչպես է գնահատում ՀՀ նորանշանակ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի աշխատանքը պաշտպանության նախարարությունում:
«Ընդ որում, այդ մասնագիտական տիրապետումը տեսական չի,  նա այդ  փորձություններով անցել է և' ներքին գործերի նախարարությունում, և' ռազմական ոստիկանությունում: Բացի դրանից, իմ համար նա լավագույն ընկեր է և նրա կատարած աշխատանքը ՊՆ-ում ես գնահատում եմ միանշանակ դրական», - ասել է Օհանյանը:
Նախարարը նաև կարծիք է հայտնել, որ Գասպարյանն իր կարողությունները օգտագործելու է նաև ոստիկանական համակարգում, որպեսզի իր առջև դրած խնդիրները պատշաճ կերպով իրականացնի:
Հիշեցնենք, որ մինչև ոստիկանապետ նշանակվելը Վլադիմիր Գասպարյանն աշխատում էր Պաշտպանության նախարարությունում Սեյրան Օհանյանի տեղակալի պաշտոնում:

Vladimir Gasparyan is one of the best experts in Armenia's Armed Forces and also in his field (i.e. the police), said Armenian Minister of Defense Seyran Ohanyan after the government meeting today, responding to a reporter's question as to how he would assess newly appointed RA Police Chief Vladimir Gasparyan's work at the defense ministry.
"At the same time, his professional mastery is not theoretical, he got it through experience — both in the interior ministry and in the military police. Furthermore, he is, for me, a good friend, and I consider his work at the defense ministry undoubtedly positive," he said.
In Ohanyan's opinion, the new police chief will use his abilities also at the police force so that he may properly implement the tasks put before him.