Պաշտպանության նախարարը գովել է «իր լավագույն ընկեր» ոստիկանապետին
Վլադիմիր Գասպարյանը ՀՀ զինված ուժերին և նաև իր ոլորտին (ոստիկանական համակարգ – խմբ.) տիրապետող լավագույն մասնագետներից է: Այսօր կառավարության նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում այս մասին ասել է ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը` պատասխանելով լրագրողի այն հարցին, թե ինչպես է գնահատում ՀՀ նորանշանակ ոստիկանապետ Վլադիմիր Գասպարյանի աշխատանքը պաշտպանության նախարարությունում:
«Ընդ որում, այդ մասնագիտական տիրապետումը տեսական չի,  նա այդ  փորձություններով անցել է և' ներքին գործերի նախարարությունում, և' ռազմական ոստիկանությունում: Բացի դրանից, իմ համար նա լավագույն ընկեր է և նրա կատարած աշխատանքը ՊՆ-ում ես գնահատում եմ միանշանակ դրական», - ասել է Օհանյանը:
Նախարարը նաև կարծիք է հայտնել, որ Գասպարյանն իր կարողությունները օգտագործելու է նաև ոստիկանական համակարգում, որպեսզի իր առջև դրած խնդիրները պատշաճ կերպով իրականացնի:
Հիշեցնենք, որ մինչև ոստիկանապետ նշանակվելը Վլադիմիր Գասպարյանն աշխատում էր Պաշտպանության նախարարությունում Սեյրան Օհանյանի տեղակալի պաշտոնում:

Минобороны похвалил «своего лучшего друга» - начальника полиции
Владимир Гаспарян один из лучших специалистов в своей сфере, а также в сфере Вооруженных сил Армении. После заседания правительства в беседе с журналистами с подобным заявлением выступил министр обороны Армении Сейран Оганян, отвечая на просьбу жураналистов оценить работу новоиспеченного начальника полиции Владимира Гаспаряна в министерстве обороны.
«Его профессиональные навыки не теоретичны, он прошел через эти испытания и в министерстве внутренних дел, и в военной полиции. Кроме того, он мой лучший друг и его работа в МО я оцениваю положительно»,- сказал Оганян.
Министр выразил мнение, что Гаспарян применит свой профессионализм и в полицейской системе, чтобы должным образом решить поставленные перед ним задачи.
Напомним, что до своего назначения на должность начальника полиции Гаспарян был заместителем Сейрана Оганяна.