Սիլվա Համբարձումյանը կարող է իր թեկնածությունն առաջադրել ընտրություններին
Գործարար Սիլվա Համբարձումյանը չի բացառել, որ ԱԺ առաջիկա ընտրություններում մեծամասնական ընտրակարգով իր թեկնածությունը կառաջադրի Սյունիքի մարզում, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը:
«Դեռ մտածելու ժամանակ ունեմ, մեկ ամիս հետո ավելի լիարժեք կասեմ»,-թերթի թղթակցին հայտնել է Համբարձումյանը`հավելելով, որ եթե առաջադրվի`հաստատ կհաղթի:
2007-ի ԱԺ ընտրությունների ժամանակ Սյունիքի մարզից պատգամավոր է դարձել Սերժ Սարգսյանի եղբայրը` Սաշիկ Սարգսյանը: Թերթի աղբյուրները հայտնում են, որ Սերժ Սարգսյանը PR նկատառումներով թույլ չի տալու, որ այս անգամ Սաշիկը պատգամավորի թեկնածու առաջադրվի: Հնարավոր է, որ սույն ընտրատարածքում մեծամասնական ընտրակարգով առաջադրվի նաև Սյունիքի մարզպես Սուրեն Խաչատրյանը:
Հիշեցնենք, որ Սիլվա Համբարձումյանը հայտարարել էր, որ նոյեմբերի 14-ին «Մարիոթ» հյուրանոցի մոտ իր վրա էր հարձակվել Սուրեն Խաչատրյանը և ծեծի ենթարկել:
Համբարձումյանի գրավոր հաղորդման հիման վրա Հատուկ քննչական ծառայությունում քրեական գործ է հարուցվել 118-րդ հոդվածի հատկանիշներով (Ծեծը. պատժվում է տուգանքով` նվազագույն աշխատավարձի առավելագույնը հարյուրապատիկի չափով, կամ կալանքով` առավելագույնը երկու ամիս ժամկետով):

Женщина-предприниматель может стать соперницей своего обидчика
Предприниматель Сильва Амбарцумян не исключает, что на предстоящих парламентских выборах выдвинет свою кандидатуру по мажоритарной системе в Сюникской области. В интервью изданию «Айкакан жаманак» она заявила: «У меня еще есть время подумать. Полноценный ответ дам через месяц».
При этом Амбарцумян выразила уверенность, что в случае участия в выборах она обязательно победит.
В ходе выборов в Национальное собрание в 2007 году депутатом от Сюника стал брат президента Армении Сашик Саргсян. Согласно источникам газеты, в целях пиара на этот раз Серж Саргсян не позволит брату выдвигаться. Возможно, на этом избирательном участке по мажоритарной системе выдвинется и губернатор Сюникской области Сурен Хачатрян.
С ним у предприниматели сложились непростые отношения.
Ранее Амбарцумян заявила, что 14 ноября Сурен Хачатрян напал на нее и избил неподалеку от гостиницы «Мариот».
Специальная следственная служба возбудила уголовное дело на основе письменного сообщения Амбарцумян по признакам статьи 118 – «Избиение; наказывается штрафом в стократном размере минимальной зарплаты, или арестом на 2 месяца».