Ստամբուլում անցորդների վրա կրակած տղամարդուն սպանել են
Ստամբուլի կենտրոնում` Սուլթանահմեդ հրապարակում, անցորդների վրա կրակած հանցագործը սպանվել է ոստիկանական ուժերի կողմից, հաղորդում է hurriyetdailynews.com-ը:
Միջադեպի վկաները հայտնում են, որ հանցագործը զենքով սպառնացել է ծառայության մեջ գտնվող զինվորին և խլել նրանից G3 զինվորական հրացանը:
Պարբերականի տեղեկությունների համաձայն` հանցագործը սիրիացի է:
Նրա գործողությունների հետևանքով զինվորը և մեկ զբոսաշրջիկ վիրավորվել են:
Անվտանգության ուժերը այս պահին շրջափակել են հրապարակը և հեռացրել այնտեղից անցորդներին: Սակայն, ինչպես նշում է պարբերականը, բախումները դեռևս շարունակվում են Թոփկապի պալատի ներսում: Ենթադրվում է, որ հանցագործը հանցակիցներ ունի:
Ստամբուլի նահանգապետ Հուսեյն Ավնի Մութլուն պարբերականի թղթակցի հետ զրույցում ընդգծել է, որ հանցագործի գործողությունների դրդապատճառը  բացառապես անձնական  բնույթի է և կտրականապես մերժել է որևէ տեղեկություն հաղորդել նրա ազգային պատկանելության վերաբերյալ:

В центре Стамбула убит преступник. Султанахмет окружен
Полицейские убили преступника, стрелявшего в прохожих на площади Султанахмет в центре Стамбула, сообщает hurriyetdailynews.com.
По словам очевидцев, преступник угрожал оружием солдату и отобрал у него солдатское ружье G3. По данным издания, преступником оказался сириец.
В результате его действий были ранены солдат и турист. В данный момент площадь окружена силами безопасности. Однако, по сообщению издания, столкновения продолжаются внутри дворца Топкап. Предполагается, что у преступника есть сообщники.
Губернатор Стамбула Хусейн Авни Мутлу сообщил изданию, что у преступника были исключительно личные мотивы действий и категорически отказался предоставить информацию о его национальности.