Ստամբուլում անցորդների վրա կրակած տղամարդուն սպանել են
Ստամբուլի կենտրոնում` Սուլթանահմեդ հրապարակում, անցորդների վրա կրակած հանցագործը սպանվել է ոստիկանական ուժերի կողմից, հաղորդում է hurriyetdailynews.com-ը:
Միջադեպի վկաները հայտնում են, որ հանցագործը զենքով սպառնացել է ծառայության մեջ գտնվող զինվորին և խլել նրանից G3 զինվորական հրացանը:
Պարբերականի տեղեկությունների համաձայն` հանցագործը սիրիացի է:
Նրա գործողությունների հետևանքով զինվորը և մեկ զբոսաշրջիկ վիրավորվել են:
Անվտանգության ուժերը այս պահին շրջափակել են հրապարակը և հեռացրել այնտեղից անցորդներին: Սակայն, ինչպես նշում է պարբերականը, բախումները դեռևս շարունակվում են Թոփկապի պալատի ներսում: Ենթադրվում է, որ հանցագործը հանցակիցներ ունի:
Ստամբուլի նահանգապետ Հուսեյն Ավնի Մութլուն պարբերականի թղթակցի հետ զրույցում ընդգծել է, որ հանցագործի գործողությունների դրդապատճառը  բացառապես անձնական  բնույթի է և կտրականապես մերժել է որևէ տեղեկություն հաղորդել նրա ազգային պատկանելության վերաբերյալ:

The shooter that wounded two people by opening fire at Istanbul's historic Sultanahmet Square has been killed by security forces, NTVMSNBC just reported.
Witness accounts state that the shooter threatened the soldier on duty at the Topkapı Palace gates with his weapon and took the soldier’s G3 army gun. He then began shooting.
A soldier and a security guard have been wounded.
Security forces surrounded and emptied the square. The clashes continued until the security forces killed the shooter within the Palace walls.
Governor of Istanbul Hüseyin Avni Mutlu stated that the shooter's aims are "purely personal," the Hürriyet Daily News reported.
The shooter was identified as a 36-year-old Libyan man who had arrived at the scene in a vehicle that had a Syrian licence plate.