Բացօթյա «Փարիզյան սուրճ»-ը կարող է գործել միայն ամռանը. սրճարանի համար պայքարը տեղափոխվել է Facebook
Facebook սոցիալական ցանցում երեկ Անուշիկ Ավետյանը «Ես դեմ եմ քաղաքի մի մաս դարձած «Փարիզյան» սրճարանի ապամոնտաժմանը» խումբ է ստեղծել, որին այս պահին միացել է 434 օգտատեր:
Շաբաթ օրը Երևանի Կենտրոն վարչական շրջանի աշխատակազմի աշխատակիցներն այցելել էին Աբովյան փողոցում գործող «Փարզիյան սուրճ» սրճարան և ասել, որ քաղաքապետի որոշմամբ սրճարանի բացօթյա հատվածը պետք է քանդեն, և եթե դա չանեն սրճարանի աշխատողները, ապա դա կանեն իրենք: Նույն օրը սրճարանի աշխատակիցները ապամոնտաժեցին այն, սակայն դա առաջացրել է  բազմաթիվ քաղաքացիների դժգոհությունը:
««Փարիզյան սուրճը» Երևան քաղաքին քաղաքային մշակույթ հաղորդող եզակի սրճարաններից է, և չի կարելի այն ապամոնտաժել: Դա ոչ թե մանրավաճառի կրպակ է և ոչ էլ ռաբիզ երաժշտություն ու հրավառություններ կրակող օբյեկտ: Եթե իրոք քաղաքապետարանը նման որոշում է կայացրել, ապա դա ծայրահեղ սխալ ու չմտածված որոշում է: Սկսեք ավելի լավ է Օղակաձև զբոսայգու և Նոր Նորքի ճանապարհի, Հրազդան ձորի անճոռնի շինությունների ապամոնտաժումից», - գրել է Անուշիկ Ավետյանը:
Սրճարանի հիմնադիր Վալերի-Աշխեն Գործունյանը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է, որ այս պահին իրենց սրճարանում ստորագրահավաք է ընթանում:
«Ես երեկ գնացել եմ քաղաքապետարան, և դիմել եմ, որպեսզի  քաղաքապետն ինձ ընդունի: Թեև այնտեղ թողել եմ իմ տվյալները, բայց նրանցից դեռ ոչ մի լուր չեմ ստացել: Բայց, միևնույն է, ես անպայման հանդիպելու եմ քաղաքապետի հետ»,- ասել է Գործունյանը:
Միևնույն ժամանակ, ֆեյսբուքյան խմբի անդամներից մեկը մեջբերել է «Փարիզյանի» ապամոնտաժման վերաբերյալ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի` իրեն ուղղված պատասխանը, համաձայն որի սրճարանն իրականում չի փակվելու:
«Փարիզյան» սրճարանը չեն ապամոնտաժում, ուղղակի «Փարիզյան սուրճ»-ի սեփականատերը բացօթյա սրճարանը միայն ամռանը շահագործելու թույլտվություն ունի, և նրան խնդրել են, որպեսզի ապամոնտաժի պոլիէթիլենային ծածկերը։ Սրճարանի փակման մասին խոսք չկա», - Տարոն Մարգարյանի պատասխանն է մեջբերում Մեսրոպ Ասատուրյան օգտատերը:

Le Cafe de Paris' Outdoor Patio Allowed to be Open Only in Summer, Says Facebook User Citing Yerevan Mayor
A group called "I am against the demolition of Le Cafe de Paris which has become a part of the city" created on Facebook by a user by the name of Anushik Avetyan has already gathered over 430 members.
As previously reported, city employees on Saturday informed the management of the cafe that the outdoor patio has to be taken down. According to cafe owner Ashkhen (Valerie) Gordzounian, they said if she doesn't take it down they will. Thus, on the same day cafe staff removed the plastic covering surrounding the outdoor patio, despite protests from the clientele.
"Le Cafe de Paris is one of the only cafes imparting urban culture in the city of Yerevan, and it can't be demolished. It's not a small-scale kiosk and not an establishment shooting fireworks and rabiz music. If city hall really made such a decision, then it's an extreme mistake and a thoughtless decision. Better to begin with demolishing the unsightly buildings in Ring Park, on the Nork Nork road, and in the Hrazdan ravine," reads the group description.
Cafe owner Ashkhen (Valerie) Gordzounian informed Epress.am that a petition is underway in their cafe.
"I went to city hall yesterday and submitted an application for the mayor to meet with me. Though I left my contact information there, I have not yet received any news from them. But, all the same, I definitely will meet with the mayor," she said.
One of the members of the Facebook group referenced Yerevan mayor Taron Margaryan's response to him, in which he says that the cafe won't be shut down.
"Le Cafe de Paris is not being demolished; simply that the owner of Le Cafe de Paris has permission to operate the outdoor patio only in the summer and she has been asked to take down the polyethylene covering. There's no talk of closing the cafe," the mayor allegedly said in response to Facebook user Mesrop Asaturyan.