«Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը» նոր սեփականատեր ունեն
2011 թվականի դեկտեմբերի 30-ին «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերը «Ինտերէներգո Բի Վի» ընկերությունից անցել են «Ինտեր ՌԱՕ»  ընկերությանը: Ինչպես այսօր հայտնել է «ՀԷՑ»-ի մամլո ծառայությունը, ավելի վաղ իրականացվել են բոլոր անհրաժեշտ կորպորատիվ գործընթացները, ստացվել է Հայաստանի Հանրապետության և  ՀՀ Հասարակական ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովի համաձայնությունը:
Այսպիսով, «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի 100% սեփականատեր է դառնում Նիդերլանդներում գրանցված «Ինտեր ՌԱՕ» ընկերությունը, որի բաժնետոմսերի 100%-ը պատկանում է ռուսաստանյան «Ինտեր ՌԱՕ ԵԷՍ»-ին:

«Электрические сети Армении» перешли к новому владельцу
30 декабря 2011г. в Центральном депозитарии Армения зарегистрирован переход права собственности на акции ЗАО “Электрические сети Армении” от компании Interenergo B.V. к компании INTER RAO Holding B.V.. Как сообщает сегодня пресс-служба «ЭСА», ранее были проведены все необходимые для этого предварительные корпоративные процедуры, получено согласие Правительства РА и КРОУ РА.
Таким образом, с указанной даты собственником 100% акций ЗАО “Электрические сети Армении” является компания INTER RAO Holding B.V. – резидент королевства Нидерланды, 100% акций которой принадлежат российской компании ОАО “ИНТЕР РАО ЕЭС”.