«Հայաստանի էլեկտրական ցանցերը» նոր սեփականատեր ունեն
2011 թվականի դեկտեմբերի 30-ին «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի բաժնետոմսերը «Ինտերէներգո Բի Վի» ընկերությունից անցել են «Ինտեր ՌԱՕ»  ընկերությանը: Ինչպես այսօր հայտնել է «ՀԷՑ»-ի մամլո ծառայությունը, ավելի վաղ իրականացվել են բոլոր անհրաժեշտ կորպորատիվ գործընթացները, ստացվել է Հայաստանի Հանրապետության և  ՀՀ Հասարակական ծառայությունների կարգավորման հանձնաժողովի համաձայնությունը:
Այսպիսով, «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ՓԲԸ-ի 100% սեփականատեր է դառնում Նիդերլանդներում գրանցված «Ինտեր ՌԱՕ» ընկերությունը, որի բաժնետոմսերի 100%-ը պատկանում է ռուսաստանյան «Ինտեր ՌԱՕ ԵԷՍ»-ին:

Electric Networks of Armenia CJSC Sold
On Dec. 30, 2011, Electric Networks of Armenia CJSC shares were transferred from Interenergo BV to Inter RAO Holding. As reported today by the electricity provider, all the necessary corporate procedures were previously carried out and the transaction was given the green light by the Republic of Armenia and the RA Public Services Regulatory Commission.
Thus, moving forward, 100% of the shares of the Electric Networks of Armenia was transfered to Inter RAO, a company registered in the Netherlands that is fully owned by Russian energy company Inter RAO UES.
Note, the Electric Networks of Armenia has the exclusive license to distribute and transmit electrical energy in Armenia.