Դիմումը չի նշանակում, որ Հայաստանը կմասնակցի «Եվրատեսիլին». Գոհար Գասպարյան
43 երկրներ, այդ թվում նաև Հայաստանը, դիմել են Eurovision-ին` Ադրբեջանում այս տարի մայիսին կայանալիք մրցույթին մասնակցելու համար: Այս մասին հաղորդում է Եվրատեսիլի պաշտոնական կայքը: Սակայն դա դեռ չի նշանակում, որ Հայաստանը մրցույթին մասնակցելու մասին որոշում է կայացրել:
Ինչպես Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է Եվրատեսիլի հայկական պատվիրակության ղեկավար Գոհար Գասպարյանը, այդ հարցը դեռ քննարկվում է:
«Մենք դիմել ենք Եվրատեսիլին, քանի որ հանդիսանում ենք Եվրոպական հեռարձակողների միության անդամ: Սակայն մենք դեռ քննարկում ենք` որքանով ապահով կլինի մեր  պատվիրակության մասնակցությունը Բաքվում, ինչպես նաև այլ հարցեր: Կմասնակցենք մրցույթին, թե ոչ, մենք կհայտարարենք ավելի ուշ»,- ասել է Գոհար Գասպարյանը:

Application Doesn't Mean Armenia will Participate in Eurovision This Year: Gohar Gasparyan
43 countries — including Armenia — have applied to take part in the 57th Eurovision Song Contest to be held in Baku, Azerbaijan, this May, the European Broadcasting Union (EBU) announced today.
As told to Epress.am by the head of Armenia's Eurovision delegation Gohar Gasparyan, this matter is still being discussed.
"We applied to Eurovision because we are a member of the European Broadcasting Union. But we're still discussing how safe the participation of our delegation will be in Baku, as well as other matters. We'll announce whether we'll participate in the contest or not at a later date," she said.