ՀՀԿ-ի ցուցակը` առանց ձեռներեցների, խոստանում է վարչապետը
2012 թվականի խորհրդարանական ընտրություններին Հանրապետական կուսակցության համամասնական ցուցակում ձեռներեցներ չեն լինելու: Այսօր Ազգային ժողովում ՀՀ կառավարության հետ հարց ու պատասխանից հետո այս մասին հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Խոսելով մեծամասնական ընտրակարգով ընտրությունների մասին` վարչապետն ասել է.
«Ես կարծում եմ, որ այսօրվա դրությամբ դեռևս վաղաժամ է այդ հարցի պատասխանը տալ: Մենք դեռևս չգիտենք, որ տարածքում, ով է առաջադրվելու, որովհետև դա կարող է լինել ոչ միայն ՀՀԿ-ի ցանկությունը, այլ նաև Հանրապետության քաղաքացիների ցանկությունը, և օրենքի շրջանակներում նրանք կարող են առաջադրվել: Դրա համար դեռևս վաղաժամ է քաղաքական գնահատականներ տալ այդ հարցերին», - ասել է վարչապետը:
Տիգրան Սարգսյանը նաև նշել է, որ չի կարևորում, թե ով կլինի համամասնական ցուցակում առաջինը կամ երկրորդը:

No Businessmen in Republican Party of Armenia Candidates' List, Promises Prime Minister
There won't be any entrepreneurs in the Republican Party of Armenia's proportional ballot in the 2012 parliamentary elections, promised RA Prime Minister Tigran Sargsyan, following a question and answer period with government members in Armenia's National Assembly yesterday.
On the matter of a majority system in the elections, the prime minister said:
"I think that at this time it's still too early to respond to this question. We don't know yet who will be nominated in which district, because that might be the wish of not only the Republican Party of Armenia, but also Republican citizens, and within the boundaries of the law they can be nominated. This is why it's premature to give political assessments to those questions."
Tigran Sargsyan also mentioned that he doesn't consider it important who will be selected first or second in the proportional party list.