Անժելա Սարգսյանին հարցաքննել են դատարանում
Այսօր Երևանի Կենտրոն և Նորք Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանում հարցաքննվել է դերասանուհի Անժելա Սարգսյանը:
Հիշեցնենք, որ նրա նախկին զուգընկեր Կարեն Արայանը մեղադրվում է անձնական կամ ընտանեկան կյանքի մասին տեղեկություններ ապօրինի հավաքելու, պահելու, օգտագործելու կամ տարածելու, ինչպես նաև դերասանուհու պոռնկագրական բնույթի այլ առարկաներ տարածելու մեջ:
Epress.am-ի հետ զրույցում Կարեն Արայանի փաստաբան Արթուր Ղարիբյանը պատմել է, որ նախորդ դատական նիստին հարցաքննվել էր Կարեն Արայանը, այսօր` Անժելա Սարգսյանը, իսկ հաջորդ նիստին հարցաննվելու են գործով վկաները:
«Ես  չեմ կարող ասել, թե որ վկաներն են ծանուվցել, ովքեր են գալու  դատական նիստին, վկաները շատ են», - նշել է Ղարիբյանը: Նա հրաժարվել է Անժելա Սարգսյանի հարցաքննությունից մանրամասներ ներկայացնել:

Anjela Sargsyan Testified in Court
Actress Anjela Sargsyan (pictured) testified in the Court of General Jurisdiction of Kentron and Nork-Marash Administrative Districts of Yerevan today.
Recall, Sargsyan is accusing her ex Karen Arayan in gathering, keeping, using and disseminating information about her personal and family life, as well as disseminating other materials of hers of a pornographic nature.
Speaking to Epress.am, Karen Arayan’s attorney Artur Gharibyan said his client testified at the last court session, while Angela Sargsyan testified in today’s court session. Witnesses will testify at the next court date, he added.
“I can’t say which witnesses were summoned, who will come to the court session — there are many witnesses,” he said, refusing to comment on any details regarding Anjela Sargsyan’s testimony.