Նորվեգիայի արքայադուստրը գրքի միջոցով կսովորեցնի հրեշտակների հետ խոսել
Նորվեգիայի արքայադուստր Մարթա Լուիզան գիրք է հրատարակել, որում խորհուրդներ է տալիս ընթերցողներին` ինչպես խոսել հրեշտակների հետ:
«Հրեշտակների գաղտնիքներ» գիրքը ստեղծվել է գրող Էլիզաբեթ Նորդենգի հետ համատեղությամբ և հրապարակվել է փետրվարի 16-ին:
«Մենք շրջապատված ենք անթիվ անհամար հրեշտակներով, որոնք միշտ, մեր կյանքի բոլոր իրադրություններում ցանկանում են օգնել մեզ: Նրանք իրական են: Նրանք գոյություն ունեն»,- գրքի նախաբանում ասում են հեղինակները:
Գրողները հույս ունեն, որ «հրեշտակների խորհուրդները» գրքի շնորհիվ ընթերցողները կհասկանան` ինչպես կարելի է կապ հաստատել այդ էակների հետ:
Սա Մարթա Լուիզայի և Էլիզաբեթ Նորդենգի հեղինակած երկրորդ գիրքն է: Առաջինը կոչվում էր «գտիր քո պահապան հրեշտակին» և հրատարակվել էր 2009 թվականին:

Norwegian Princess Offers Advice on Talking to Angels
"There are an infinite number of angels all around us who want to help us in all circumstances and at all times," the 40-year-old princess and fellow author Elisabeth Nordeng wrote in their introduction to the book "the Secrets of Angels".
"They are there for us. They are real. They exist," they added.
The book is a sequel to "Discover your Guardian Angel" which the two women published in 2009.
"In 'the Secrets of Angels' we reveal some of their secrets to make it easier for you to contact them. Angels want to be in touch with you, but it's important to know how they operate and how they get in touch," the women said.
The princess, who is fourth in line of success to the Norwegian crown, has renounced her title of Princess Royal along with most of her official duties in order to lead her own private life.
She is often mocked in her own country for having founded a "school of angels", but on Thursday, in an interview with TV2 television, welcomed the criticism saying it was a good thing "because we live in a free country where everyone can speak their mind".