Սերժ Սարգսյանի, նախարարների և պատգամավորների աշխատավարձերը կբարձրանան
Սերժ Սարգսյանի աշխատավարձը բարձրանալու է՝ 400 հազարից դառնալով 900 հազար դրամ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱԺ սոցիալական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը։
Բարձրանալու են նաև նախարարների և պատգամավորների  աշխատավարձերը՝ հասնելով 600 հազար դրամի:
Համաձայն խորհրդարան ներկայացված պետբյուջեի նախագծի, աշխատավարձերի համակարգված բարձրացումը սպասվում է 2014 թ. հուլիսի 1-ից։ Այնինչ, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նախկինում հայտարարում էր, որ համակարգված բարձրացումը բոլոր ոլորտներում սպասվում է 2014-ի հունվարի 1-ից, իսկ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսին ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարությունում կայացած հանդիպման ժամանակ նույնպես խոստացել էր, որ աշխատավարձերը կբարձրանան հունվարի 1-ից:
«ՀԺ»-ի թղթակիցը սոցիալական հանձնաժողովի նախագահին հարցրել է, թե ինչու էին իշխանությունները խաբում ժողովրդին, նա պատասխանել է. «Սա խաբել չէ։ Սա եղած հնարավորությունները ճիշտ գնահատել է։ Եթե մենք ուզենայինք խաբել, կխաբեինք, խաբելու ճանապարհը գիտենք։ Բայց դառը ճշմարտություն ասելը, որ փող չունենք, փաստ է, դա մեր դառը ճշմարտությունն է»:

Home / Armenia / Armenian President, Ministers, and MPs to Get a Raise
Armenian President Serzh Sargsyan is going to get a raise: he will be paid 900,000 AMD (about $2,220 USD) per month instead of the current 400,000 AMD (about $987), Chair of the parliamentary Standing Committee on Social Affairs Hakob Hakobyan informed a correspondent with the local daily Haykakan Zhamanak.
Ministers and MPs' salaries will also go up, reaching 600,000 AMD (about $1,480).
According to a state budget bill presented in parliament, the systematic increase in salaries is expected to begin from Jul. 1, 2014. Meanwhile, RA Prime Minister Tigran Sargsyan earlier had said salary increases in all sectors is expected on Jan. 1, 2014, and Serzh Sargsysan at a meeting with the RA Ministry of Education and Science in August likewise promised that salaries would go up from Jan. 1.
Asked by the Haykakan Zhamanak correspondent why the authorities were deceiving the public, Hakobyan said: "This is not deceiving. This is accurately assessing the available options. If we wanted to deceive, we would have deceived; we know the way to deceive. But to tell the bitter truth, that we don't have the money, is a fact; that is our bitter truth."