Սերժ Սարգսյանի, նախարարների և պատգամավորների աշխատավարձերը կբարձրանան
Սերժ Սարգսյանի աշխատավարձը բարձրանալու է՝ 400 հազարից դառնալով 900 հազար դրամ: Այս մասին «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱԺ սոցիալական հանձնաժողովի նախագահ Հակոբ Հակոբյանը։
Բարձրանալու են նաև նախարարների և պատգամավորների  աշխատավարձերը՝ հասնելով 600 հազար դրամի:
Համաձայն խորհրդարան ներկայացված պետբյուջեի նախագծի, աշխատավարձերի համակարգված բարձրացումը սպասվում է 2014 թ. հուլիսի 1-ից։ Այնինչ, վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նախկինում հայտարարում էր, որ համակարգված բարձրացումը բոլոր ոլորտներում սպասվում է 2014-ի հունվարի 1-ից, իսկ Սերժ Սարգսյանը օգոստոսին ՀՀ Կրթության և գիտության նախարարությունում կայացած հանդիպման ժամանակ նույնպես խոստացել էր, որ աշխատավարձերը կբարձրանան հունվարի 1-ից:
«ՀԺ»-ի թղթակիցը սոցիալական հանձնաժողովի նախագահին հարցրել է, թե ինչու էին իշխանությունները խաբում ժողովրդին, նա պատասխանել է. «Սա խաբել չէ։ Սա եղած հնարավորությունները ճիշտ գնահատել է։ Եթե մենք ուզենայինք խաբել, կխաբեինք, խաբելու ճանապարհը գիտենք։ Բայց դառը ճշմարտություն ասելը, որ փող չունենք, փաստ է, դա մեր դառը ճշմարտությունն է»:

Зарплаты Сержа Саргсяна, министров и депутатов увеличатся
Зарплата Сержа Саргсяна поднимется, составив 900 000 драмов ($2250) вместо прежних 400 000. Об этом в интервью изданию «Айкакан жаманак» сообщил председатель комиссии по социальным вопросам Национального Собрания Акоп Акопян.
Повышение затронет также министров и депутатов, зарплата которых составит 600 000 драмов.
Согласно представленному в парламент проекту госбюджета, систематическое повышение зарплат ожидается с 1 июля 2014 года. Между тем, ранее премьер Тигран Саркисян заявил, что повышение зарплат во всех сферах ожидается с 1 января 2014 года, на встрече в министерстве образования и науки Серж Саргсян также обещал, что зарплаты увеличатся с 1 января.
Корреспондент «АЖ» поинтересовался у председателя парламентской комиссии по социальным вопросам, почему власти обманывают народ: «Это не обман. Это верная оценка имеющихся возможностей. Если бы мы хотели обмануть, мы бы обманули. Знаем, как это делается. Но горькая правда об отсутствии денег – факт, это наша горькая правда».