Ավտովթարում տուժած երեք զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է
Հոկտեմբերի 11-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության զորամասերից մեկում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով վիրավորված զինծառայողներից երեքը հոսպիտալացվել են, նրանցից մեկն ունի կոտրվածքներ: Բժիշկների գնահատմամբ՝ երեք զինծառայողների վիճակը կայուն ծանր է: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը: Զինծառայողներից Գևորգ Սեյրանյանը գտնվում է Երևանում՝ Վնասվածքաբանության և օրտոպեդիայի ինստիտուտում, մյուս երկուսը՝ Գագիկ Ապատյանը և Հունան Շահբազյանը, նույնպես Երևանում են՝ Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում:
Պատահարի հետևանքով դեպքի օրը մահացել էր 20-ամյա զինծառայող Ժակ Գալստյանը: Վթարի ենթարկված մեքենայում 20 զինծառայող է եղել:

Состояние попавших в ДТП армянских военнослужащих стабильно тяжелое
Трое военнослужащих, раненых 11 октября в ДТП в одной из воинских частей Нагорного Карабаха, госпитализированы. По оценке врачей, их состояние стабильно тяжелое. Об этом Epress.am сообщил пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованисян.
Геворг Сейранян находится в Ереване, в Институте травматологии и ортопедии, Гагик Апартян и Унан Шахбазян - в Ереванском центральном клиническом госпитале.
В результате инцидента в тот же день скончался 20-летний Жак Галстян. В военном грузовике находились 20 военнослужащих.