Ավտովթարում տուժած երեք զինծառայողի վիճակը կայուն ծանր է
Հոկտեմբերի 11-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության զորամասերից մեկում տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով վիրավորված զինծառայողներից երեքը հոսպիտալացվել են, նրանցից մեկն ունի կոտրվածքներ: Բժիշկների գնահատմամբ՝ երեք զինծառայողների վիճակը կայուն ծանր է: Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը: Զինծառայողներից Գևորգ Սեյրանյանը գտնվում է Երևանում՝ Վնասվածքաբանության և օրտոպեդիայի ինստիտուտում, մյուս երկուսը՝ Գագիկ Ապատյանը և Հունան Շահբազյանը, նույնպես Երևանում են՝ Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալում:
Պատահարի հետևանքով դեպքի օրը մահացել էր 20-ամյա զինծառայող Ժակ Գալստյանը: Վթարի ենթարկված մեքենայում 20 զինծառայող է եղել:

Condition of 3 Army Conscripts Injured in Car Crash is Serious But Stable
Three army conscripts injured on Oct. 11 as a result of an automobile accident at a military base in Nagorno-Karabakh were hospitalized. According to doctors, their condition is serious but stable, RA Ministry of Defense spokesperson Artsrun Hovhannisyan informed Epress.am.
One of the injured, Gevorg Seyranyan, is in Yerevan, at the Institute of Traumatology and Orthopedics, while the other two, Gagik Apatyan and Hunan Shahbazyan, also in Yerevan, are at the Central Military Hospital.
As a result of the accident, Jacques Galtsyan, 20, died on the same day. There were 20 army conscripts in the vehicle that was in the accident.