Սահմանագոտում ծառայող սպան մահացել է ականի պայթյունից. 3 զինծառայող վիրավոր են
Հոկտեմբերի 16-ին, ժամը 20:30-ի սահմաններում ՀՀ հյուսիսարևելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասի մոտ մարտական խնդիր իրականացնելիս մահացու ականապայթյունային վիրավորում է ստացել ինժեներասակրավորային վաշտի հրամանատար, կապիտան Գևորգ Մնացականյանը: 25-ամյա կապիտանը ծառայել է 2005 թվականից, զորակոչված է եղել Գավառի զինկոմիսարիատից, ասված է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ: Դեպքի մանրամասները ՊՆ-ն չի հայտնում:
Տարբեր աստիճանի վնասվածքներով Երևանի Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ են տեղափոխվել ավագ լեյտենանտ Գարուշ Համբարձումյանը (վիճակը միջին ծանրության է), պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նարեկ Հակոբյանը (վիճակը բավարար է), պայմանագրային զինծառայող, շարքային Էդգար Հարությունյանը (վիճակը միջին ծանրության է):

Chief of the field engineer company, captain Gevorg Mnatsakanyan was fatally injured when a mine exploded at around 8:30 pm on Oct. 16 near a military post at Armenia’s northeastern border. The 25-year-old captain was called to military service by the Gavar Military Commissariat and had been serving in the army since 2005, according to a RA Ministry of Defense statement . No other details have been provided.
Taken to the Central Clinical Military Hospital in Yerevan with varying degrees of injuries were senior lieutenant Garush Hambartsumyan (his condition is fair), compulsory military conscript Narek Hakobyan (his condition is satisfactory), and contract serviceman Edgar Harutyunyan (condition is fair).