Սահմանագոտում ծառայող սպան մահացել է ականի պայթյունից. 3 զինծառայող վիրավոր են
Հոկտեմբերի 16-ին, ժամը 20:30-ի սահմաններում ՀՀ հյուսիսարևելյան սահմանագոտում տեղակայված զորամասի մոտ մարտական խնդիր իրականացնելիս մահացու ականապայթյունային վիրավորում է ստացել ինժեներասակրավորային վաշտի հրամանատար, կապիտան Գևորգ Մնացականյանը: 25-ամյա կապիտանը ծառայել է 2005 թվականից, զորակոչված է եղել Գավառի զինկոմիսարիատից, ասված է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ: Դեպքի մանրամասները ՊՆ-ն չի հայտնում:
Տարբեր աստիճանի վնասվածքներով Երևանի Կենտրոնական զինվորական հոսպիտալ են տեղափոխվել ավագ լեյտենանտ Գարուշ Համբարձումյանը (վիճակը միջին ծանրության է), պարտադիր ժամկետային զինծառայող, շարքային Նարեկ Հակոբյանը (վիճակը բավարար է), պայմանագրային զինծառայող, շարքային Էդգար Հարությունյանը (վիճակը միջին ծանրության է):

Армянский офицер подорвался на мине. Четверо военнослужащих ранены
Вечером 16 октября у военчасти, расположенной на северо-восточной приграничной зоне, подорвался на мине командир саперной роты, капитан Геворк Мнацаканян. 25-летний капитан служил с 2005 года, был призван из Гавара, говорится в сообщении министерства обороны.
С ранениями различной степени тяжести в Ереванский центральный клинический военный госпиталь были доставлены старший лейтенант Гаруш Амбарцумян, его состояние врачи оценивают как среднетяжелое, военнослужащий обязательной срочной службы, рядовой Нарек Акопян (состояние удовлетворительное), солдат срочной службы, рядовой Эдгар Арутюнян (состояние оценивается как средней тяжести). Ведется следствие.