Յուրի Վարդանյանի որդուն ձերբակալել են թմրանյութ փոխադրելու համար. թերթ
ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարար Յուրի Վարդանյանի ավագ որդին մոտ մեկ շաբաթ առաջ ձերբակալվել է Իրան-Հայաստան սահմանին, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին:
Թերթը նշում է, որ նախարարի որդին փորձել է սահմանակետով թմրանյութ անցկացնել՝ այն պահելով մարմնի տարբեր հատվածներում, սակայն բռնվել է։ Կապանի ոստիկանները Վարդանյանին բերման են ենթարկել, այժմ գործի քննությունը տեղափոխվել է Երևան։
«Ժողովուրդ»–ը տեղեկացել է, որ Յուրի Վարդանյանը փորձում է ոչ մի կերպ «չխառնվել» որդու հետ կատարվածին՝ հանրության ուշադրությունից ու քննադատություններից խուսափելու համար։ Թերթը փորձել է տեղեկությունը ճշտել սպորտի և երիտասարդության հարցերի նախարարի մամուլի խոսնակից, սակայն վերջինս ասել է, թե ինքը նման տեղեկատվության չի տիրապետում. «Նախարարը զբաղված էր, հանդիպումների մեջ է, չկարողացա ինչ-որ բան ճշտել»:

Сын министра спорта Армении арестован за перевозку наркотиков
На прошлой неделе старший сын министра спорта и молодежи Юрия Варданяна был арестован на границе Иран-Армения, пишет газета «Жоховурд» со ссылкой на свои источники.
Издание отмечает, что сын министра пытался пронести через границу наркотики, которые были запрятаны по всему телу, однако сделать это не удалось. Полицейские города Капан задержали Варданяна.
«Жоховурд» стало известно, что Юрий Варданян старается не вмешиваться в случившееся, чтобы избежать внимания и критики общественности. Корреспондент издания обратился к пресс-секретарю министра, который, однако, сказал, что не владеет такой информацией. «Министр был занят, у него встречи, выяснить ничего не удалось».