«Կոճակ սեղմող» պատգամավորի աշխատավարձը չպետք է բարձրացվի. Փոստանջյան
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ նախագահի, վարչապետի, նախարարների և պատգամավորների աշխատավարձի բարձրացման օրինագիծը խտրական է համարում:
Այս ԱԺ-ում հայտարարությունների ժամին նա նկատել է, որ բարձրացվում են վերնախավի այն ներկայացուցիչների աշխատավարձերը, ովքեր պարբերաբար կեղծում են ընտրությունները:
Ինչ վերաբերում է պատգամավորներին, ապա Փոստանջյանի կարծիքով՝ նրանք նույնպես արժանի չեն աշխատավարձի բարձրացման, քանի որ «կոճակ սեղմելու համար» ներկայիս 240 հազարն էլ բավարար է, հատկապես եթե հաճախ պատգամավորները միմյանց փոխարեն են քվեարկում:
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարը նկատել է նաև, որ Հայաստանում այլ ոլորտներում հասարակ աշխատողների աշխատավարձերը չնչին են բարձրանալու և դա տեղի է ունենալու 2014 թվականի հուլիսի 1-ից, իսկ մինչ այդ մարդիկ պետք է ապրեն շարունակական գնաճի պայմաններում:

Нельзя поднимать зарплату депутатам за нажатие кнопки в парламенте – Постанджян
Руководитель фракции «Наследие» Заруи Постанджян считает дискриминационным законопроект о повышении зарплат президенту, премьеру, министрам и депутатам.
В ходе часа заявлений в Национальном Собрании она заявила, что повышается зарплата тех представителей элиты, которые периодически фальсифицируют выборы. По мнению Постанджян, не заслуживают повышения зарплат и депутаты, так как «для нажатия кнопки» хватит и нынешних 240 тысяч ($600), особенно если учесть, что «зачастую депутаты голосуют друг за друга».
Руководитель фракции также отметила, что зарплаты обычных сотрудников в других сферах поднимут незначительно, что будет сделано с 1 июля 2014 года, а до тех пор граждане должны жить в условиях постоянного роста цен, заключила Постанджян.