«Կոճակ սեղմող» պատգամավորի աշխատավարձը չպետք է բարձրացվի. Փոստանջյան
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը բարձրաստիճան պաշտոնյաների՝ նախագահի, վարչապետի, նախարարների և պատգամավորների աշխատավարձի բարձրացման օրինագիծը խտրական է համարում:
Այս ԱԺ-ում հայտարարությունների ժամին նա նկատել է, որ բարձրացվում են վերնախավի այն ներկայացուցիչների աշխատավարձերը, ովքեր պարբերաբար կեղծում են ընտրությունները:
Ինչ վերաբերում է պատգամավորներին, ապա Փոստանջյանի կարծիքով՝ նրանք նույնպես արժանի չեն աշխատավարձի բարձրացման, քանի որ «կոճակ սեղմելու համար» ներկայիս 240 հազարն էլ բավարար է, հատկապես եթե հաճախ պատգամավորները միմյանց փոխարեն են քվեարկում:
«Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավարը նկատել է նաև, որ Հայաստանում այլ ոլորտներում հասարակ աշխատողների աշխատավարձերը չնչին են բարձրանալու և դա տեղի է ունենալու 2014 թվականի հուլիսի 1-ից, իսկ մինչ այդ մարդիկ պետք է ապրեն շարունակական գնաճի պայմաններում:

Zaruhi Postanjyan, head of the Heritage Party parliamentary faction, considers the bill to increase the salaries of high-ranking officials (the president, the prime minister, ministers and MPs) to be discriminatory.
While making statements in the National Assembly, the opposition MP mentioned that being increased are the salaries of those members of the elite who regularly falsify the elections.
As for MPs, in Postanjyan’s opinion, they too are not worthy of a pay increase, since the current 240,000 AMD (about $592 USD) per month “for [simply] pressing a button” is sufficient, especially since MPs often vote for each other (in the case of absentees).
The MP also noticed that the salaries of ordinary workers in other sectors in Armenia will increase only slightly and that will happen only after Jul. 1, 2014; meanwhile, until then people have to live with a constant rise in prices.