Ընդդիմադիրները պնդում են՝ գազի գնի պայմանագիրը ԱԺ-ի կողմից չի ընդունվել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ազգային ժողովում կայացել է Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև կնքված գազի գնին վերաբերող պայմանագրի քվեարկությունը։ Քանի որ մինչ քվեարկությունը «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը ՀՀԿ-ականների քվեարկության քարտերը հանել է համակարգից, պատգամավորները ձեռքերը բարձրացնելով են քվեարկել։
Հաշվիչ հանձնաժողովը համարել է, որ 77 ձայնով օրենքն ընդունվել է։ Ընդդիմադիր խմբակցությունները լքել են դահլիճը՝ ՀՀԿ-ականների հետ վիճաբանելուց հետո, սակայն, քանի որ բարձրախոսները անջատված են եղել, պատգամավորների ձայները լրագրողներին լսելի չեն եղել:
Արդեն դրսում Նիկոլ Փաշինյանը, Արամ Մանուկյանը, Զարուհի Փոստանջյանը և Նաիրա Զոհրաբյանն ասել են, որ քվեարկությունը չի կարող օրինական համարվել, քանի որ հաշվիչ հանձնաժողովում քվորում չկար:
Ներկա էին միայն 3 անդամներ, թեև հաշվիչ հանձնաժողովի կազմում 7 մարդ կա: Պատգամավորների խոսքով՝ ըստ օրենքի՝ ներկա պետք է լիներ հաշվիչ հանձնաժողովի անդամների առնվազն կեսը և միայն այդ ժամանակ հանձնաժողովը կարող է օրինական հայտարարություն անել։

Парламент не проголосовал за договор о цене на газ, утверждают депутаты
В Национальном Собрании состоялось голосование по договору о цене на газ, заключенному Арменией и Россией. До голосования руководитель фракции «Наследие» Заруи Постанджян сняла карточки членов фракции правящей РПА, поэтому парламентарии голосовали руками.
Счетная комиссия посчитала, что закон принят 77 голосами. Оппозиционные депутаты покинули зал после спора с членами Республиканской партии Армении, однако микрофоны были выключены и расслышать слова депутатов журналистам не удалось.
Позже Никол Пашинян, Арам Манукян, Заруи Постанджян и Наира Зоаграбян заявили, что голосование нельзя считать законным, так как в счетной комиссии отсутствовал кворум. Присутствовали только 3 члена комиссии, хотя общее их число – 7. Сославшись на закон, депутаты заявили, что «необходимо присутствие минимум половины членов счетной комиссии и только тогда она может делать законные заявления».