Ընդդիմադիրները պնդում են՝ գազի գնի պայմանագիրը ԱԺ-ի կողմից չի ընդունվել (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ազգային ժողովում կայացել է Հայաստանի և Ռուսաստանի միջև կնքված գազի գնին վերաբերող պայմանագրի քվեարկությունը։ Քանի որ մինչ քվեարկությունը «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը ՀՀԿ-ականների քվեարկության քարտերը հանել է համակարգից, պատգամավորները ձեռքերը բարձրացնելով են քվեարկել։
Հաշվիչ հանձնաժողովը համարել է, որ 77 ձայնով օրենքն ընդունվել է։ Ընդդիմադիր խմբակցությունները լքել են դահլիճը՝ ՀՀԿ-ականների հետ վիճաբանելուց հետո, սակայն, քանի որ բարձրախոսները անջատված են եղել, պատգամավորների ձայները լրագրողներին լսելի չեն եղել:
Արդեն դրսում Նիկոլ Փաշինյանը, Արամ Մանուկյանը, Զարուհի Փոստանջյանը և Նաիրա Զոհրաբյանն ասել են, որ քվեարկությունը չի կարող օրինական համարվել, քանի որ հաշվիչ հանձնաժողովում քվորում չկար:
Ներկա էին միայն 3 անդամներ, թեև հաշվիչ հանձնաժողովի կազմում 7 մարդ կա: Պատգամավորների խոսքով՝ ըստ օրենքի՝ ներկա պետք է լիներ հաշվիչ հանձնաժողովի անդամների առնվազն կեսը և միայն այդ ժամանակ հանձնաժողովը կարող է օրինական հայտարարություն անել։

The National Assembly on Monday voted to ratify the agreement on gas prices between Armenia and Russia. Since ahead of the vote, Heritage Party MP Zaruhi Postanjyan removed the voting cards of Republican Party of Armenia members, MPs voted with their hands.
The counting commission deemed the law passed with 77 votes in favor. Opposition lawmakers walked out after a dispute with Republican Party of Armenia MPs, but since the microphones were turned off, journalists were unable to hear the MPs' remarks.
Outside, MPs Nikol Pashinyan, Aram Manukyan, Zaruhi Postanjyan, and Naira Zohrabyan said the vote cannot be considered legitimate as the counting commission did not have quorum: there were only 3 members present though the commission is comprised of 7 people. According to the law, the MPs said, at least half the members of the counting commission must be present and only then can the commission make a legitimate statement.