Կանաչի վաճառողին արգելել են «Սիթիի» մոտ առևտուր անել Սամվել Ալեքսանյանին ամոթանք տալուց հետո
3-րդ մասի «Երևան Սիթի» սուպերմարկետի տնօրենն արգելել է խանութի կողքը կանաչեղեն վաճառող Ֆլորա Թորոսյանին (լուսանկարում) առևտուր անել այն բանից հետո, երբ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին հորդորել է սուտ չխոսել լրագրողների հարցերին պատասխանելիս, ինչպես նաև «մեկ-մեկ կարդալ Աստծո պատվիրանները»։ Այս մասին Еpress.am-ի հետ զրույցում պատմել է Թորոսյանը։
Վերջինս նշել է, որ Ալեքսանյանի հետ սկսել է բանավիճել «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոնի բացման օրը, երբ լսել է՝ ինչպես է վերջինս լրագրողների հետ զրույցում ժխտում, թե ինքը կամ իր ընտանիքը բիզնեսներ ունեն։
«Ես ասացի՝ խի ես սուտ խոսում, հիմա սիթիները քոնը չե՞ն, ամոթ չէ՞։ Լֆիկն (Սամվել Ալեքսանյանի կեղծանունը - խմբ․) էլ, թե՝ «էս գիժն էս ով ա», ասացի՝ «ինչի՞ եմ գիժ՝ Աստվածաշունչը կարդա ու կտեսնես, որ պատվիրաններն արգելում են սուտ խոսել։ Սա փուշը թողեց։ Հետո ասեցի՝ ես բիզնեսմեն, դու բիզնեսմեն, դու բազմազավակ հայր, ես՝ բազմազավակ տատիկ, դու փարոս ես ստանում, ես փարոս եմ ստանում, ասացի՝ էդքան սիթիները բա ու՞մն են», -պատմել է մեր զրուցակիցը։
Թորոսյանի խոսքով՝ հենց հաջորդ օրն արդեն «Սիթիի» տնօրեն Տիգրանը (կինն ազգանունը չգիտեր) իրեն քշել է խանութի մոտից։
«Քացով խփեց կանաչեղենի արկղին, որ շուռ տար, հետո շատ պահանջեց՝ «չնստես ստեղ ու մեր խանութ էլ չմտնես»։ Ախր, անձամբ ինձ քաղմասն էլ չի արգելում թաղամասում կանաչի վաճառել, թաղապետարանում էլ գիտեն, որ անմարդ կին եմ, մեծ ընտանիք եմ պահում ու դրանով գոյություն ենք պահում», - ասել է կինը։
Թորոսյանն արդեն 3 օր է չի կարողանում կանաչին վաճառել սուպերմարկետի մոտ և շրջում է հարակից թաղամասերում ու այդպես է փորձում իրացնել ապրանքը։

The manager of Yerevan City supermarket in Yerevan's Shengavit district prohibited Flora Torosyan from selling her herbs outside the supermarket after she urged Yerevan City owner, MP Samvel Aleksanyan not to lie when responding to journalists' questions, as well as to "read God's Commandments from time to time."
In an interview with Epress.am, Torosyan (pictured) said she had a dispute with Aleksanyan on the opening day of the new shopping center Yerevan Mall, when she heard him, talking to reporters, denying that either he or his family owns a business.
"I said, why are you lying? Aren't the Cities yours? Have you no shame? And Lfik says, 'Who's this crazy ?' I said, 'Why am I crazy? Read the Bible and you'll see that the Commandments forbid lying.' He relented. Then I said: I'm a businessman, you're a businessman; you're a father of many children, I'm a grandmother of many children; you get benefits, I get benefits; I said, so to whom do all those Cities belong?" she said.
According to Torosyan, immediately the day after, Yerevan City manager Tigran (she didn't know his last name) chased her away from the store.
"He kicked my box of greens to turn it over, then demanded, 'Don't sit here and don't enter our store.' But even the police doesn't forbid me from selling greens in this neighborhood; the district council knows too, that I have no husband, I feed a large family, and that's how we live," she said.