«Արմավիան» միլիոններ է պարտք․ նախկին աշխատակիցները ընկերության գրասենյակում ոչինչ չեն գտել
«Արմավիա» ավիաընկերության աշխատակիցները, ովքեր շուրջ մեկ տարի է՝ պայքարում են իրենց աշխատավարձերը ստանալու համար, հայտնվել են անելանելի վիճակում, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Աշխատակիցներից մեկը թերթին պատմել է, որ օրերս իրենք գնացել են «Արմավիա»-ի գրասենյակ՝ հերթական անգամ իրենց աշխատանքի դիմաց հասանելիք գումարները պահանջելու, սակայն հայտնաբերել են, որ գրասենյակը դատարկ է։
«Մտանք ու տեսանք, որ մեր ֆինանսների հարցով տնօրենը, գանձապահները, հաշվապահները այնտեղ չէին։ Մարդ չկար, կաբինետները դատարկ, ոչ աթոռ կար, ոչ էլ սեղան», - պատմել է թերթի զրուցակիցը։
Ընկերության նախկին ինժեներներից մեկը օրինակ է բերել, որ ընկերությունը միայն մի օդաչուին 18 մլն դրամ պարտք է մնացել։

Employers of the now defunct Armavia Armenian airline company, who have been fighting for about a year for their unpaid wages, are now in a desperate situation, reports local daily Zhoghovurd.
One of the employees told the newspaper that he went to the Armavia office to once again demand the money to which they are entitled only to find that the office was empty.
"We entered and saw that our director of finance, the treasurers, the accountants were not there. There was no one. The offices were empty — there were no chairs, no desks," he told the newspaper.
According to one of the company's former engineers, as an example of the amount of debt owing, Armavia owes 18 million AMD (about $43.5 thousand USD) to one of the pilots.