4 խմբակցությունները կառավարության անվստահության հարցն ԱԺ կմտցնեն ապրիլի 28-ին
Խորհրդարանական ոչ իշխանական չորս ուժերը՝ ՀԱԿ, ԲՀԿ, Ժառանգություն և ՀՅԴ, մտադիր են ՀՀ կառավարությանն անվստահություն հայտնելու հարցը մտնցել Ազգային ժողովի ապրիլի 28-ի նիստի օրակարգ։ Այս մասին 4 խմբակցությունների այսօրվա նիստից հետո լրագրողներին հայտնել է ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը։
Նա նշել է, որ այսօր պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ստորագրահավաք սկսել՝ հարցը Աժ մտցնելու նպատակով։
Զուրաբյանը նաև նշել է, որ որոշում է կայացվել մշակել սոցիալական, տնտեսական և քաղաքական քայլերի ծրագիր, որը կիրագործի այն կառավարությունը, որ կփոխարինի անվստահության արդյուքնում հեռացված կառավարությանը։

В апреле вопрос о вотуме недоверия правительству войдет в повестку армянского парламента
Некоалиционные парламентские фракции («Армянский национальный конгресс» (АНК), «Процветающая Армения», «Дашнакцутюн», «Наследие») намерены внести вопрос объявления недоверия правительству в повестку заседания Национального Собрания, намеченного на 28 апреля. Об этом после совместного заседания некоалиционных фракций заявил руководитель фракции АНК Левон Зурабян.
По его словам, была достигнута договоренность начать сбор подписей с целью внесения вопроса в парламент.
Зарубян сообщил, что принято решение разработать программу социальных, экономических и политических шагов, а реализована она будет правительством, которое сменит нынешнее, устраненное в результате недоверия.