«Կառավարությունն առաջ է տանելու արմանատական բարեփոխումը»․ ՍԴ-ի որոշման մասին
ՀՀ կառավարությունը «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրենքի վերաբերյալ հետագա գործողությունների ծրագիրը կընդունի Սահմանադրական դատարանի որոշումը ստանալուց և ուսումնասիրելուց հետո: Այս մասին ասված է ՀՀ կառավարության կողմից տարածած հայտարարության մեջ։
«Սահմանադրական դատարանը շեշտել է՝ 50-ից ավելի երկրների փորձը վկայում է, որ կենսաթոշակային կուտակային համակարգի ներդրումը բարձրացնում է երկրի կայունությունը, ժողովրդի բարեկեցությունը: Միևնույն ժամանակ, դատարանը սահմանել է, որ օրենքում կան թերություններ, որոնք պետք է շտկել մինչև սեպտեմբերի 30-ը: Կառավարությունն առաջ է տանելու ժողովրդի բարեկեցության բարձրացմանն ուղղված այս արմատական բարեփոխումը՝ դրա պատշաճ սահմանադրական ձևակերպումների շրջանակներում», - հայտարարել է գործադիրը:

Армянское правительство настаивает на выплате пенсионных взносов
Правительство Армении примет программу дальнейших действий касательно закона о накопительной пенсии после получения и изучения решения Конституционного суда. Об этом говорится в заявлении кабинета министров.
«Конституционный суд подчеркнул: опыт более 50 стран свидетельствует, что внедрение накопительной пенсионной системы повышает стабильность страны, благополучие народа. В то же время суд установил, что в законе есть недостатки, которые нужно устранить до 30 сентября. Правительство будет продвигать эту коренную реформу, направленную на повышение благосостояния народа, в рамках ее надлежащих конституционных формулировок, - отмечается в заявлении.