Կնոջը ծեծած ամուսինը 55000 դրամ տուգանքի դատապարտվեց
Կնոջը ծեծի ենթարկելու համար 47-ամյա Արմեն Մանուկյանն այսօր դատապարտվել է 50 000 դրամ տուգանքի, նույնչափ տուգանքի է դատապարտվել նրա կինը, ով ամուսնու վրա տաք սուրճ է լցրել։ Սակայն վերջինիս նկատմամբ Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով կիրառվեց համաներում և նա ազատվեց պատժից, հայտնում է «Փաստինֆո»-ն։
Ըստ մեղադրանքի՝ Արմեն Մանուկյանը Երևանում գտնվող իր բնակարանում դույլով և սրճեփով ծեծել է նախկին կնոջը, կինը սրճեփով լի տաք սուրճը լցրել է նախկին ամուսնու ոտնաթաթին:
Այսօրվա նիստում ամբաստանյալ Արմենը նշել է, որ կնոջ կողմից իրեն մարմնական վնասվածք հասցնելու պատճառով ինքը որոշ ժամանակ չի կարողացել աշխատել և չնայած նրան, որ իր կինը հերքում է, ինքը դատարանին խնդրում է մեղմ վերաբերվել նրա նկատմամբ: Կինն էլ հայտարարել է, որ արդարություն է պահանջում, ցանկանում է, որ ամեն ինչ օրենքի սահմաններում լինի և որ իրեն զրպարտել են, ինքն այդպիսի բան չի արել:
«Փաստինֆո»-ն նշում է, որ ամբաստանյալներն ունեն 3 երեխա, սակայն նրանց 23-ամյա դուստրը սույն գործով դատավարության ընթացքում ինքնասպան է եղել։
Կայքի տեղեկություններով՝ աղջիկը, հոգնելով իրենց տանը ծնողների կողմից անընդմեջ տեղի ունեցած վիճաբանություններից, գնացել էր տատիկի տուն, որտեղ էլ ինքնասպան է եղել՝ ծառից կախվելու միջոցով:

Armenian Woman Beaten by Ex-Husband Retaliates by Pouring Hot Coffee on Him
Armen Manukyan, 47, today was sentenced to a fine of 50,000 AMD (about $121 USD) for beating his ex-wife. The woman was fined the same amount for having poured hot coffee on her ex-husband. However, she was granted amnesty by a ruling issued by the Court of First Instance of the Shengavit Administrative District of Yerevan and is free from punishment, reports Pastinfo.am .
According to the indictment, Armen Manukyan assaulted his former wife with a bucket and a coffee pot in his Yerevan apartment, and she, in turn, poured hot coffee on his foot.
In court today, the defendant stated that as a result of the bodily injuries inflicted on him by his wife he was unable to work for some time and though his wife denies it, he is asking the court to be lenient. The wife said that she is demanding justice and wants everything to be within the limits of the law and she was defamed; she didn't do anything like that.
Pastinfo.am reports that the couple have 3 children, one of whom — their 23-year-old daughter — committed suicide during this trial.
According to the news site, tired of her parents constantly arguing, the daughter went to her grandmother's home, where she hung herself from a tree.