Կնոջը ծեծած ամուսինը 55000 դրամ տուգանքի դատապարտվեց
Կնոջը ծեծի ենթարկելու համար 47-ամյա Արմեն Մանուկյանն այսօր դատապարտվել է 50 000 դրամ տուգանքի, նույնչափ տուգանքի է դատապարտվել նրա կինը, ով ամուսնու վրա տաք սուրճ է լցրել։ Սակայն վերջինիս նկատմամբ Շենգավիթ վարչական շրջանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավճռով կիրառվեց համաներում և նա ազատվեց պատժից, հայտնում է «Փաստինֆո»-ն։
Ըստ մեղադրանքի՝ Արմեն Մանուկյանը Երևանում գտնվող իր բնակարանում դույլով և սրճեփով ծեծել է նախկին կնոջը, կինը սրճեփով լի տաք սուրճը լցրել է նախկին ամուսնու ոտնաթաթին:
Այսօրվա նիստում ամբաստանյալ Արմենը նշել է, որ կնոջ կողմից իրեն մարմնական վնասվածք հասցնելու պատճառով ինքը որոշ ժամանակ չի կարողացել աշխատել և չնայած նրան, որ իր կինը հերքում է, ինքը դատարանին խնդրում է մեղմ վերաբերվել նրա նկատմամբ: Կինն էլ հայտարարել է, որ արդարություն է պահանջում, ցանկանում է, որ ամեն ինչ օրենքի սահմաններում լինի և որ իրեն զրպարտել են, ինքն այդպիսի բան չի արել:
«Փաստինֆո»-ն նշում է, որ ամբաստանյալներն ունեն 3 երեխա, սակայն նրանց 23-ամյա դուստրը սույն գործով դատավարության ընթացքում ինքնասպան է եղել։
Կայքի տեղեկություններով՝ աղջիկը, հոգնելով իրենց տանը ծնողների կողմից անընդմեջ տեղի ունեցած վիճաբանություններից, գնացել էր տատիկի տուն, որտեղ էլ ինքնասպան է եղել՝ ծառից կախվելու միջոցով:

В Армении мужчина избил бывшую жену, она облила его горячим кофе. Муж заплатит штраф
47-летнего Армена Манукяна приговорили к штрафу в размере 50 000 драмов (порядка $121) за избиение бывшей жены. Такую же сумму должна будет заплатить женщина, облившая мужа горячим кофе. Однако она попала под амнистию, и ее освободили от наказания, сообщает «Пастинфо».
Согласно обвинению, Армен Манукян избил бывшую жену ведром и кофеваркой в своей ереванской квартире, а женщина вылила ему на ногу горячий кофе.
На заседании 29 апреля подсудимый заявил, что в результате нанесенных ему женой телесных повреждений он некоторое время был не в состоянии работать и, хотя жена отрицает свою вину, он просит суд отнестись к ней снисходительно. Женщина, в свою очередь, потребовала справедливости, заявила, что хочет, чтобы все было в рамках закона и что ее оклеветали, так как она не совершала ничего подобного.
Агентство «Пастинфо» отмечает, что у подсудимых трое детей, один из которых - 23-летняя дочь - покончила жизнь самоубийством в ходе данного судопроизводства.
По данным сайта, девушка, устав от постоянных ссор родителей, отправилась к бабушке, где повесилась на дереве.