Միջազգային կառույցներին դուր չի եկել ՀՀ ֆիննախի և ՊԵԿ-ի միավորումը․ «ՀԺ»
Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի հայաստանյան ներկայացուցչություններում խիստ բացասական են ընդունել ֆինանսների նախարարության և Պետեկամուտների կոմիտեի միավորումը, գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը՝ հղում կատարելով իր աղբյուրներին։
«Իրենց բացասական վերաբերմունքն այդ կառույցների ներկայացուցիչները պատրաստվում են հայտնել առաջիկայում՝ որևէ առիթով Հովիկ Աբրահամյանի հետ հանդիպման ժամանակ։ Նշված կառույցների ներկայացուցիչները մտահոգված են նրանով, որ այդ միավորման արդյունքում վերանում են բյուջեի պլանավորման, հավաքագրման և ծախսման գործառույթներում եղած հակակշիռները, ինչը կտրուկ նվազեցնում է պետական կառավարման արդյունավետությունը», - նշում է թերթը։
Նշենք, որ Ֆինանսների նախարարությունը ղեկավարում է Պետեկամուտների կոմիտեի նախկին պետ Գագիկ Խաչատրյանը։

The Armenian representations of the International Monetary Fund and the World Bank took the news of the uniting of the RA Ministry of Finance and the State Revenue Committee quite negatively, reports local opposition daily Haykakan Zhamanak, citing its own sources.
"Representatives of these agencies are preparing to express their disapproval in the near future, during a meeting for any occasion with Hovik Abrahamyan. Representatives of these agencies are concerned that as a result of this consolidation, the counterbalances in budget planning, collection, and expenditure functions are eliminated, which drastically reduces the effectiveness of state governance," reports the paper.
Note, the Ministry of Finance is managed by former head of the State Revenue Committee Gagik Khachatryan.