Էլեկտրաէներգիայի գինը 6 անգամ շատ է թանկացել․ պատգամավորը՝ ՀԷՑ-ի դեմ
Գազի գնի բարձրացումից հետո էլեկտրաէներգիայի գինը պետք է բարձրանար 1,2 դրամով, սակայն բարձրացավ 8 դրամով: Այսօր Էներգետիկայի մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ այս մասին ասել է ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանը:
Նրա խոսքով՝ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը ևս, ինչպես «Գազզպրոմը», գնի բարձրացումը կատարում է իր հարմարությամբ, արդյունքում՝ ՀԷՑ-ում միջին աշխատավարձը, օրինակ, դարձել է 230.000 դրամ, ինչը ավելի քան երկու անգամ բարձր է ՀՀ-ում միջին աշխատավարձից: Արամ Մանուկյանը նշել է նաև, որ ՀՀ քաղաքացիների հաշվին նույն «Գազպրոմ»-ը ևս բարելավում է իր աշխատակիցների աշխատանքային պայմաննները, գազի գնի թանկացումից հետո ընդունել է 1000 նոր աշխատող:
ՀԷՑ-ի դեմ հնչեցված Արամ Մանուկյանի մեկ այլ մեղադրանքը վերաբերում է նրան, որ ընկերությունը ՀԷԿ-երից էժան է էլեկտրաէներգիան գնում և թանկ է վաճառում:
Ըստ պատգամավորի՝ էլեկտրաէներգիայի գնի որոշման հարցում Կառավարությունը պետք է լծակներ ունենա ՀԷՑ-ի դեմ:

Price of Electricity in Armenia Increased Six Times More Than Expected: MP
After the increase in the price of natural gas, the price of electricity should've increased by 1.2 dram, but it increased by 8 dram, said Armenian National Congress MP Aram Manukyan in parliament today during discussion of the draft law on amendments to the Law on Energy.
According to him, the company Electrical Networks of Armenia, just as Gazprom Armenia, increases the price on its sole discretion; as a result, the average (monthly) salary at Electrical Networks of Armenia, for example, has become 230,000 AMD (about $555 USD), which is more than twice the average salary in the Republic of Armenia. The MP also mentioned that Gazprom — at the expense of Armenian citizens — is improving the working conditions of its employees: after the increase in the price of gas, it hired 1,000 new employees.
Another charge against Electrical Networks of Armenia echoed by Manukyan is that the company purchases electricity from hydropower stations cheaply and sells it at a high price. According to him, the government must have leverage against Electrical Networks of Armenia in deciding the price of electricity.