Էլեկտրաէներգիայի գինը 6 անգամ շատ է թանկացել․ պատգամավորը՝ ՀԷՑ-ի դեմ
Գազի գնի բարձրացումից հետո էլեկտրաէներգիայի գինը պետք է բարձրանար 1,2 դրամով, սակայն բարձրացավ 8 դրամով: Այսօր Էներգետիկայի մասին օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ այս մասին ասել է ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Արամ Մանուկյանը:
Նրա խոսքով՝ «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը ևս, ինչպես «Գազզպրոմը», գնի բարձրացումը կատարում է իր հարմարությամբ, արդյունքում՝ ՀԷՑ-ում միջին աշխատավարձը, օրինակ, դարձել է 230.000 դրամ, ինչը ավելի քան երկու անգամ բարձր է ՀՀ-ում միջին աշխատավարձից: Արամ Մանուկյանը նշել է նաև, որ ՀՀ քաղաքացիների հաշվին նույն «Գազպրոմ»-ը ևս բարելավում է իր աշխատակիցների աշխատանքային պայմաննները, գազի գնի թանկացումից հետո ընդունել է 1000 նոր աշխատող:
ՀԷՑ-ի դեմ հնչեցված Արամ Մանուկյանի մեկ այլ մեղադրանքը վերաբերում է նրան, որ ընկերությունը ՀԷԿ-երից էժան է էլեկտրաէներգիան գնում և թանկ է վաճառում:
Ըստ պատգամավորի՝ էլեկտրաէներգիայի գնի որոշման հարցում Կառավարությունը պետք է լծակներ ունենա ՀԷՑ-ի դեմ:

Армянский депутат: электроэнергия в Армении подорожала в 6 раз больше, чем ожидалось
После повышения тарифа на газ электроэнергия должна была подорожать на 1.2 драма, а подорожала на 8. 14 мая об этом с трибуны парламента заявил депутат от фракции «Армянский национальный конгресс» Арам Манукян в ходе обсуждения законопроекта о поправках к закону об энергетике.
По его словам, компания «Электрические сети Армении», как и «Газпром», повышает цену на свое усмотрение, в результате, к примеру, средняя зарплата на ЭСА достигла 230 000 драмов (порядка $555), что более чем в два раза превышает среднюю зарплату в стране. Парламентарий заявил, что и «Газпром» улучшает условия работы своих сотрудников за счет граждан Армении: после подорожания газа компания приняла на работу 1000 новых сотрудников.
Другое обвинение Манукяна в адрес «Электрических сетей Армении» касается того, что компания покупает электроэнергию у ГЭС задешево , а продает по высокой цене. По мнению депутата, в вопросе назначения цены правительство должно иметь рычаги давления на ЭСА.