Ցեղասպանության խորհրդանիշի մասին ԱԳՆ-ն իմացել է ԶԼՄ-ներից
Պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանն այսօր ԱԺ-ում ԱԳ նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանին հարցրել է Ցեղասպանության 100-ամյակի միջոցառումների մասին։ Արզումանյանը նշել է, որ մեծ գումարներ են ծախսվել միջոցառման խորհրդանիշը «դիզայն անելու» համար, մինչդեռ, նրա խոսքով, պարզվել է, որ դա պարզ գրագողություն է, և օգտագործվել է ռուսական մի կազմակերպության լոգոն:
Մանասարյանն ասել է, որ ԱԳՆ-ն լոգոյի ընտրությամբ չի զբաղվել: «Արտգործնախարարությունը որևէ կերպ ներգրավված չէ այդ հարցերում: Հանձնաժողովում կանք, բայց դա իրականացվել է հանձնաժողովի որոշմամբ, կոնկրետ կազմակերպություններում մենք ներկայացված չենք, մենք ուղղակի տեսել ենք դա ձեզ հետ միասին»,- ասել է Մանասարյանը:
Արզումանյանն ասել է, որ, եթե Մանասյանն էլ ԶԼՄ-ներից է իմանում լոգոյի մասին, ապա հարց է ծագում՝ «ինչո՞ւ ենք ահռելի գումարներ ծախսում և արտգործնախարարություն պահում»:

МИД Армении узнал о логотипе мероприятий к 100-летней годовщине Геноцида из СМИ
В четверг, 29 мая, в Национальном Собрании депутат Александр Арзуманян поинтересовался у заместителя главы МИД Армении Сергея Манасаряна о мероприятиях к 100-летней годовщине Геноцида армян. По словам парламентария, на дизайн символа мероприятия потрачены большие суммы, между тем, сказал Арзуманян, выяснилось, что это - «обычный плагиат», было использовано лого российской организации.
Санасарян заявил, что МИД не занимался выбором логотипа. «Министерство иностранных дел в этом не участвует. В комиссии мы есть, но это было сделано по решению комиссии, мы не представлены в конкретных организациях, мы просто увидели это вместе с вами».
«Если и Манасарян узнает о лого из СМИ, возникает вопрос: почему мы тратим колоссальные суммы и содержим МИД?», - заявил депутат.