Ցեղասպանության խորհրդանիշի մասին ԱԳՆ-ն իմացել է ԶԼՄ-ներից
Պատգամավոր Ալեքսանդր Արզումանյանն այսօր ԱԺ-ում ԱԳ նախարարի տեղակալ Սերգեյ Մանասարյանին հարցրել է Ցեղասպանության 100-ամյակի միջոցառումների մասին։ Արզումանյանը նշել է, որ մեծ գումարներ են ծախսվել միջոցառման խորհրդանիշը «դիզայն անելու» համար, մինչդեռ, նրա խոսքով, պարզվել է, որ դա պարզ գրագողություն է, և օգտագործվել է ռուսական մի կազմակերպության լոգոն:
Մանասարյանն ասել է, որ ԱԳՆ-ն լոգոյի ընտրությամբ չի զբաղվել: «Արտգործնախարարությունը որևէ կերպ ներգրավված չէ այդ հարցերում: Հանձնաժողովում կանք, բայց դա իրականացվել է հանձնաժողովի որոշմամբ, կոնկրետ կազմակերպություններում մենք ներկայացված չենք, մենք ուղղակի տեսել ենք դա ձեզ հետ միասին»,- ասել է Մանասարյանը:
Արզումանյանն ասել է, որ, եթե Մանասյանն էլ ԶԼՄ-ներից է իմանում լոգոյի մասին, ապա հարց է ծագում՝ «ինչո՞ւ ենք ահռելի գումարներ ծախսում և արտգործնախարարություն պահում»:

Armenia's Foreign Ministry Learned of Armenian Genocide Emblem from Media
MP Alexander Arzoumanian in the National Assembly today asked RA Deputy Minister of Foreign Affairs Sergey Manasaryan about the activities for the 100th anniversary of the Armenian Genocide next year. Arzoumanian said large sums were spent to design the emblem (pictured); meanwhile, he said, it turned out that it's "simple plagiarism" and a Russian organization's logo was used.
Manasaryan said the foreign affairs ministry was not involved in the choice of emblem. "The Ministry of Foreign Affairs in no way is involved in these issues. We're in the commission, but that was implemented with the commission's decision. We are not represented in specific organizations; we simply saw that along with you," he said.
Arzoumanian said if Manasaryan learned of the emblem from the media, then a question arises: "Why are we spending enormous sums and supporting a foreign affairs ministry?"