«Նաիրիտցիներին» 1 ամսվա աշխատավարձ են խոստացել․ պարտք են մոտ 2 տարվա գումար
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կառավարության նիստից հետո հանդիպել է բողոքի ակցիա կազմակերպած «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցների հետ, ովքեր պահանջում են չվճարված աշխատավարձը։
Աբրահամյանը տեղեկացրել է, որ գալիք շաբաթվա ընթացքում աշխատակիցները կստանան իրենց մեկ ամսվա աշխատավարձը և նշել, որ մինչ օգոստոսի վերջ մանրամասն կուսումնասիրվի «Նաիրիտ»-ի շուրջ ստեղծված իրավիճակը և կմշակվեն դրանից դուրս գալու հնարավոր քայլերը:
Նշենք, որ «Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցներին պարտք են մոտ 2 տարվա աշխատավարձ, նրանց նախկինում էլ մի քանի անգամ 1 ամսվա աշխատավարձ են վճարել բողոքի ակցիաներից հետո, սակայն իրավիճակը չի փոխվել։
Հանդիպումից առաջ բողոքի ակցիայի մասնակիցներից մի քանիսը Epress.am-ի հետ զրույցում ասել են, թե արդեն չեն հավատում, որ իրավիճակը կարող է դեպի լավը փոխվել։

Abrahamyan informed them that they will receive one month's pay in the coming week and said the situation will be examined in detail before the end of August and possible steps to overcome the issue will be developed.
Note, workers at the local Nairit rubber factory have been working for no pay for 17 months and this is not the first time they have been promised a month's pay. They have been given one month's pay a few times after protesting; however, the situation has not changed.
Ahead of the meeting with the PM, a few of the protestors told Epress.am that they no longer believe the situation will change for the better.