«Միկա ցեմենտը» գնել է ՊՆ նախկին փոխնախարարը․ «Ժողովուրդ»
Գործարար Միխայիլ Բաղդասարովին նախկինում պատկանող «Միկա ցեմենտ» (Հրազդանի ցեմենտի գործարան) ընկերությունը նոր սեփականատեր ունի: «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ գործարանը գնել է ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար, գեներալ Գագիկ Մելքոնյանը ու շատ շուտով պատրաստվում է այն գործարկել:
Թերթի հետ զրույցում Մելքոնյանը նշել է, որ ինքն ընդամենը միջնորդել է, որ իր մոսկվայաբնակ ընկերները գնեն գործարանն ու աշխատեցնեն, սակայն խոստովանել է, որ անձամբ է հետևելու գործարանի աշխատանքներին. «Ղեկավար կարող է ես չլինեմ, բայց իմ հսկողության տակ կլինի, որպեսզի այն նույն վիճակին չարժանանա, ինչին որ արժանացել էր»:
ՊՆ նախկին փոխնախարարը հավելել է որ գործարանի նոր սեփականատերերը պատրաստվում են մարել գործարանի պարտքերն ու վճարել աշխատավարձերը:
Թերթը հիշեցնում է, որ Գագիկ Մելքոնյանը 2008թ. մարտի 1-ից առաջ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հրամանով ազատվել էր փոխնախարարի պաշտոնից, քանի որ ՀՀ առաջին նախագահ, ընդդիմության առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել էր, թե Մելքոնյանը միացել է իրեն։

Экс-замминистра обороны Армении купил «Мика цемент» - пресса
У компании «Мика цемент» (Разданский цементный завод), в прошлом принадлежавший предпринимателю Михаилу Багдасарову, новый владелец. Источники газеты «Жоховурд» сообщают, что купил завод экс-замминистра обороны, генерал Гагик Мелконян и намерен вскоре его запустить.
В беседе с изданием Мелконян заявил, что он лишь помог в том, чтобы завод приобрели и запустили его московские друзья, однако признался, что за работой предприятия будет следить лично. «Руководителем я, может, не буду, но он будет находиться под моим контролем, чтобы не удостоился той же участи, что в прошлом».
Бывший замминистра также сообщил, что новые владельцы намерены погасить долги завода и выплатить зарплаты.
«Жоховурд» напоминает, что до 1 марта 2008 года по указу второго президента Роберта Кочаряна Гагик Мелконян был уволен с должности заместителя министра, так как лидер оппозиции, первый президент Левон Тер-Петросян заявил, что Мелконян поддержал его.