«Միկա ցեմենտը» գնել է ՊՆ նախկին փոխնախարարը․ «Ժողովուրդ»
Գործարար Միխայիլ Բաղդասարովին նախկինում պատկանող «Միկա ցեմենտ» (Հրազդանի ցեմենտի գործարան) ընկերությունը նոր սեփականատեր ունի: «Ժողովուրդ» օրաթերթի աղբյուրները փոխանցում են, որ գործարանը գնել է ՀՀ պաշտպանության նախկին փոխնախարար, գեներալ Գագիկ Մելքոնյանը ու շատ շուտով պատրաստվում է այն գործարկել:
Թերթի հետ զրույցում Մելքոնյանը նշել է, որ ինքն ընդամենը միջնորդել է, որ իր մոսկվայաբնակ ընկերները գնեն գործարանն ու աշխատեցնեն, սակայն խոստովանել է, որ անձամբ է հետևելու գործարանի աշխատանքներին. «Ղեկավար կարող է ես չլինեմ, բայց իմ հսկողության տակ կլինի, որպեսզի այն նույն վիճակին չարժանանա, ինչին որ արժանացել էր»:
ՊՆ նախկին փոխնախարարը հավելել է որ գործարանի նոր սեփականատերերը պատրաստվում են մարել գործարանի պարտքերն ու վճարել աշխատավարձերը:
Թերթը հիշեցնում է, որ Գագիկ Մելքոնյանը 2008թ. մարտի 1-ից առաջ ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հրամանով ազատվել էր փոխնախարարի պաշտոնից, քանի որ ՀՀ առաջին նախագահ, ընդդիմության առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարել էր, թե Մելքոնյանը միացել է իրեն։

The cement factory in Hrazdan, Mika-Cement, previously owned by businessman Mikhail Baghdasarov, has a new owner. According to local daily Zhoghovurd's sources, the factory was purchased by former Deputy Minister of Defense, General Gagik Melkonyan, who is preparing to resume operations very soon.
Speaking to the newspaper, Melkonyan said he only intervened for his Moscow-based friends to acquire the factory and run it, but he admitted that he will personally keep an eye on the factory's work. "I might not be the manager, but it will be under my supervision, so that it doesn't end up in the same situation it was before."
The former deputy defense minister added that the new owners intend to pay off the factory's debts and pay employees their overdue wages.
The newspaper recalls that Gagik Melkonyan was dismissed from his position ahead of March 1, 2008, upon instructions from former President of Armenia Robert Kocharian because Armenia's first president, opposition leader Levon Ter-Petrossian, had announced that Melkonyan had joined his ranks.