Խոշոր վթար Վրաստանում․ երկիրը էլէներգիա է ստանում Հայաստանից
Երեկ երեկոյան՝ 22։30-ի սահմաններում, Վրաստանի տարածքում տեղի ունեցած խոշոր վթարի հետևանքով երկրի արևելյան հատվածը մի քանի ժամ զրկված է եղել էլեկտրաէներգիայից։ Գիշերը էլէներգիայի մատակարարումը վերակագնվել է։ Ինչպես հայտնում է Georgia Online-ը, այս պահին Վրաստանը էլեկտրաէներգիա է ստանում երկու հարևան երկրներից։
Վրաստանի էներգետիկայի նախարար Քախա Քալաձեն շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանին օգնության և էլեկտրաէներգիայի մատակարարման համար։ Նշենք, որ վթարի պատճառով երեկ Հայաստանի և Վրաստանի սահմանին մոտ 4 ժամ կանգնել է Երևանից Բաթումի ուղևորվող գնացքը, տեխնիկական խնդիրներ են ունեցել նաև ավտոմեքենաներին սպասարկող սահմանային կետերը։
«Վրաստանի պետական էլեկտրահամակարգեր» ընկերության ղեկավար Սուլխան Զումբուրիձեն հայտնել է, որ այժմ ընթանում են վթարի վերացման աշխատանքները։

Home / Armenia / Major Accident in Georgia: Country Receives Electricity from Armenia
At around 10:30 pm yesterday, as a result of a major accident in the territory of Georgia, the eastern part of Georgia lost electricity for a few hours. The supply of electricity was restored at night. As reported by Georgia Online [RU], Georgia currently receives electricity from two neighboring countries.
Georgia's Minister of Energy and Natural Resources Kakha Kaladze thanked Armenia for its assistance and the supply of electricity. Note, as a result of the accident, the Yerevan-Batumi train stopped for about 4 hours at the Armenia-Georgia border. The customs checkpoints also had technical issues.
Chair of the Management Board of the Georgian State Electrosystem Sulkhan Zumburidze said that work to restore the system was currently underway.