Գյումրիի սպանության կասկածյալին գտել են
Երեկ կեսգիշերից հետո Շիրակի մարզի Բայանդուր գյուղի մոտակայքում հայ֊թուրքական սահմանին ծառայություն իրականացնող ռուսաստանցի սահմանապահները գտել են Գյումրիում մեկ ընտանիքի 6 անդամներին սպանելու մեջ կասկածվող ռուսաստանցի զինծառայող Վալերի Պերմյակովին։
Տեղեկությունը Galatv.am֊ի և News.am-ի հետ զրույցում հաստատել են, համապատասխանաբար, Շիրակի մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը և ՀՀ ոստիկանության մամուլի ծառայության ղեկավար Աշոտ Ահարոնյանը։
Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ Պերմյակովը փորձել է հատել հայ-թուրքական սահմանը:
Հիշեցնենք, որ երեկ վաղ առավոտյան ինքնաձիգից արձակած կրակոցներով սպանվել են Գյումրիի Մյասնիկյան փողոցի թիվ 188 տան բնակիչներ՝ 54-ամյա Սերյոժա Ավետիսյանը, 56-ամյա Հասմիկ Ավետիսյանը, 36-ամյա Աիդա Ավետիսյանը, 34-ամյա Արմեն Ավետիսյանը, 25-ամյա Արաքսյա Պողոսյանը, 3 տարեկան Հասմիկ Ավետիսյանը: 2014 թ. ծնված Սերյոժա Ավետիսյանը վնասվածքներով տեղափոխվել է հիվանդանոց, նրան վիրահատել են, երեխայի վիճակը ծանր է:

Today, after midnight, Valery Permyakov, the suspected murderer of six members of a Gyumri family was found near the Armenian-Turkish border village of Bayandur by Russian border guards. The Shirak marz (province) prosecutor Raffi Aslanyan and Police press service director Ashot Aharonyan confirmed the latter in an interview with Galatv.am and News.am.
According to preliminary reports, Permyakov attempted to cross the Armenia-Turkish border.
Recall, that early yesterday morning six members of a Gyumri family were murdered in their home; 54-year old Seryozha Avetisyan (father), 56-year old Hasmik Avetisyan (mother), 34-year old Armen Avetisyan (son), 25-year old Araksya Avetisyan (daughter-in-law), 36-year old Aida Avetisyan (daughter), 2-year Hasmik Avetisyan (granddaughter). The family’s seventh member, 6-8 month old Seryozha Avetisyan, was taken to the hospital and is in critical condition.